Aguero, podobnie jak cała ekipa ”The Citizens” dobrze rozpoczął sezon. Potem jednak coś się zacięło i Argentyńczyk stracił miejsce w składzie. Teraz, po przyjściu Gabriela Jesusa, 28-latek może na dłużej zapoznać się z ławką rezerwowych.

 

- Nie ma pojęcia, co będzie po zakończeniu sezonu. Wiem natomiast, że trudno jest znaleźć świetnego snajpera. Chciałbym, żeby został, ale nie wiem, co się wydarzy. Nawet w swojej karierze piłkarskiej, nie przewidywałem, co będzie po zakończeniu sezonu – powiedział , spytany o Argentyńczyka Guardiola.

 

Hiszpan dodał również, że nie chciałby się pozbywać 28-latka, a ostatnie jego decyzje wynikają z dobrej postawy innych zawodników, w  tym Jesusa.

 

Brytyjski ”The Sun” poinformował, iż Aguero wyznał swoim znajomym chęć opuszczenia klubu z Manchesteru. Wiadomość tę należy jednak rozpatrywać bardziej jako plotkę. Zapewne Manchester City nie będzie chciał łatwo pozbywać się swojej gwiazdy. 

 

Napastnik na Eithad Stadium trafił w 2011 roku z Atletico Madryt. Przez sześć lat zdobył dla klubu 154 bramki, a jego kontrakt obowiązuje do 2020 roku.