Tym razem niespodziewanie triumfowała ekipa Drzewo holmarkowe, która po raz pierwszy wzięła udział w rywalizacji o punkty potrzebne do ubiegania się o przepustkę do kolejnego etapu rywalizacji. Dość anonimowa do tej pory ekipa w finale okazała się lepsza od Kiedyś Zagramy Mecz Mikołaja „Kizuro” Ossowskiego i Macieja „Khazio” Błażejewskiego. Na swojej drodze do finału DH pokonało takie drużyny jak Team Sprzedani 2 Remigiusza „Overpow” Puscha, Selama ashal’anore Bogusława „Raidoe” Janickiego, Amazing Team (ex-Fluffy Tail) czy Digital Paradox Mountain.

Niewielką wpadkę zaliczyła tymczasem niezawodna do tej pory ekipa Barykada, która w 1/16 uległa późniejszym finalistom, niżej notowanej drużynie Kiedyś Zagramy Mecz. Barykada jednak, dzięki sporej przewadze w tabeli i gorszej postawie największych rywali, utrzymała się na prowadzeniu, jeśli chodzi o sumaryczną klasyfikację. Ze swoimi 190 punktami formacja nadal wyprzedza Amazing Team (ex-Fluffy Tail), który zgromadził na swoim koncie 180 oczek. Na trzeciej pozycji sklasyfikowane są Świdrujące Tygrysy (170 pkt.), a czwartą lokatę okupuje elefant (150 pkt.). Kolejne miejsca przypadają w udziale Kiedyś Zagramy Mecz, Digital Paradox Cloud (ex-Infinite eSports), Jasny Gwint oraz Team Sprzedani 2.Na obecną chwilę awans wywalczyłyby też formacje Team Rebels, Frantic Esport CLUB – Academy, Drzewo holmarkowe, Selama ashal’anore oraz Frantic Esport CLUB.

Warto dodać, że poznaliśmy już komplet zaproszonych zespołów. Oprócz AGO Gaming w najlepszej szesnastce powinniśmy zobaczyć także Team Kinguin oraz Pompa Team (ex-Bobaski).

Czwarty turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Polski odbędzie się 15 lutego. Na zapisy pozostało więc niewiele czasu.