Liga Mistrzów: Kompromitacja Barcelony w Paryżu! Koncert PSG

Paris Saint-Germain było bezlitosne dla Barcelony w pierwszym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Paryżanie rozbili katalońską ekipę 4:0 i jedną nogą są już w dalszej rundzie. Porażkę poniosła również Borussia Dortmund, która przegrała z Benficą 0:1.

Unai Emery przed tym spotkaniem, jako trener mierzył się z Barceloną 23 razy. Wygrał zaledwie jeden mecz. To oraz dyspozycja paryżan w ostatnim czasie sugerowało, że to Barcelona będzie faworytem tego spotkania. To co stało się w pierwszej połowie na Parc des Princes zaskoczyło wszystkich. Barca była zagubiona, wolna, wręcz flegmatyczna.

PSG rozgrywało jeden z lepszych meczów w ostatnich latach. Genialnie na skrzydłach spisywali się Julian Draxler oraz Angel Di Maria. To właśnie ci piłkarze zdobywali bramki w pierwszych 45 minutach. Najpierw Argentyńczyk pięknie przymierzył z rzutu wolnego, a następnie Niemiec wykorzystał kapitalną akcję całego zespołu. Sytuacja gości była fatalna, a przy tak grającej ekipie ze stolicy Francji można było się spodziewać blamażu mistrzów Hiszpanii.

Tak też się stało. Paryżanie byli tego dnia nie do zatrzymania. To był bodajże najlepszy mecz PSG w ostatnich latach. Druga połowa przyniosła jeszcze bramki Di Marii i Edinsona Cavaniego. Bezradna Barcelona nie potrafiła nawet strzelić gola honorowego i przed rewanżem ma praktycznie zerowe szanse na awans do ćwierćfinału, gdyż jeszcze nigdy w tych rozgrywkach żaden zespół nie odrobił czterobramkowej straty.

PSG - Barcelona 4:0 (2:0)

Bramki: Di Maria 19', 55', Draxler 40', Cavani 72'

PSG: Trapp – Meunier, Marquinhos, Kimpembe, Kurzawa – Verratti (Nkunku 69’), Matuidi, Rabiot – Di Maria (Lucas 61’), Cavani, Draxler (Pastore 86’).

Barcelona: Ter Stegen – Roberto, Pique, Umtiti, Alba – Iniesta (Rakitić 72’), Busquets, Gomes (Rafinha 58’) – Messi, Suarez, Neymar.

Żółte kartki: Rabiot – Gomes, Busquets

Sędzia: Szymon Marciniak

Z Łukaszem Piszczkiem na prawej stronie zaczęła Borussia starcie na Estádio da luz. Od początku to podopieczni Thomasa Tuchela przeważali, ale przez 45 minut nie potrafili znaleźć sposobu na obronę gospodarzy. W 48. minucie wynik otworzył Konstandinos Mitroglu, a Benfica do końca nie oddała prowadzenia. BVB miała swoje okazje, najlepszą zmarnował Pierre-Emerick Aubameyang, który nie wykorzystał rzutu karnego. Przed rewanżem na Signal Iduna Park w lepszym położeniu są lizbończycy, ale BVB jest nie bez szans.

Benfica - Borussia 1:0 (0:0)

Bramki: Mitroglu 48.

Benfica: Ederson - Semedo, Luisao, Nilsson-Lindelof, Eliseu - Salvio, Pizzi, Fejsa, Carrillo (46 Augusto) - Mitroglou (75 Jimenez), Silva (67 Cervi).

BVB: Burki - Piszczek, Sokratis, Bartra, Schmelzer, Durm - Dembele, Weigl, Guerreiro (82 Castro) - Reus (82 Pulisic), Aubameyang (62 Schuerrle).

Żółte kartki: Fejsa, Schmelzer, Pulisic, Bartra.

Relacja zakończona

PSG - Barcelona 4:0, Benfica - Borussia 1:0. Dziękujemy za śledzenie relacji. Dobranoc

Wszyscy chcą już zejść z boiska. Zarówno piłkarze Barcy, jak i PSG.

Rzut wolny Neymara to świetna puenta poczynań Barcelony. Bardzo złe uderzenie.

Barcelona jeszcze walczy o to jedno trafienie. PSG jednak kapitalnie gra w obronie i chyba nie zapowiada się, że goście strzelą gola.

Draxler schodzi, wchodzi Pastore

Umtiti z najbliższej odległości trafia w słupek. To była świetna szansa na honorowego gola.

PSG to dopiero szósta drużyna, która strzeliła Barcelonie 4 gole w Lidze Mistrzów.

Wreszcie składniejsza akcja Barcy, ale strzał Neymara obok bramki.

PSG może już spokojnie się cofnąć do obrony. Barcelona zapewne zdominuje końcówkę, a gospodarze będą się starali podwyższyć z kontrataku.

Rakitić pojawił się w miejsce Iniesty

Znowu piękna akcja! Meunier zagrał do Cavaniego, a ten sprawił sobie prezent na urodziny

GOOOOOOL! Cavani! To jest pogrom, deklasacja Barcelony w Paryżu

Nkunku zmienia Verattiego

Dyspozycja Barcelony jest wręcz dramatyczna. Tak słabej "Dumy Katalonii" nie widzieliśmy dawno. Paryżanie raz po raz atakują bramkę Ter Stegena. Goścoim daleko do zdobycia chociaż jednej bramki.

Zółtą kartką ukarany Busquets

Schodzi Di Maria, a w jego miejsce Lucas Moura.

W Lizbonie Pierre-Emerick Aubameyang nie wykorzystał rzutu karnego.

Rafinha wchodzi za Gomesa! Katastrofalny występ Portugalczyka

Piękny gol Di Marii, który zawinął i nie dał szans Ter Stegenowi. Argentyńczyk miał mnóstwo miejsca.

GOOOOOOL! Di Maria. Ależ uderzenie, ależ bramka!

Tymczasem mamy gola w Lizbonie! Rzut rożny na bramkę zamienił Mitroglou! Benfica - Borussia 1:0

Druga połowa od początku przypomina pierwsze 45 minut! PSG w ataku Barcelona chaotycznie, bez pomysłu, wolno.

PSG miało już szansę! Rabiot minimalnie przerzucił dośrodkowanie

Wracamy po przerwie!

Koniec pierwszej połowy! Barcelona przegrywa z PSG 0:2 po golach Di Marii oraz Draxlera. W drugim meczu Benfica remisuje z Borussią 0:0

PSG w dalszym ciągu atakuje! Barca musi się otrząsnąć, bo w innym wypadku czeka ją blamaż.

GOOOOOOL! Draxler kończy kolejną świetną akcję swojego zespołu! Wszytsko zaczęło się od straty Messiego. Asysta Verratiego "palce lizać"

w końcu zalążek dobrej akcji po stronie Barcelony. Busquets ładnie wypatrzył Messiego, ale piłka nie doszła do Argentyńczyka.

Draxler! Kapitalna kontra PSG. Niemiec spróbował pokonać swojego rodaka, ale Ter Stegen znowu na posterunku

Żółta kartka dla Andre Gomesa. PSG gra bardzo mądrze, piłkarze z ofensywy potrafią długo utrzymać sie przy piłce i wywalczyć rzut wolny.

Ostatnim piłkarzem, który strzelił Barcelonie gola z rzutu wolnego w fazie pucharowej Ligi Mistrzów był legendarny Juninho Pernambucano. Miało to miejsce osiem lat temu

Teraz przed szansą stanął Andre Gomes, ale w pojedynku sam na sam lepszy okazał się Trapp.

PSG widocznie cofnęło się po strzeleniu gola. Teraz to Barca nie schodzi z ich połowy, ale piłkarze Enrique nie potrafią przebić się przez defensywe gospodarzy.

Kolejna dobra sytuacja gospodarzy. Cavani uderzył zza pola karnego, ale za lekko i spokojnie broni Ter Stegen, jak na razie najlepszy piłkarza Barcelony.

Barcelona wyraźnie bez pomysłu na grę.

GOOOOOOL! DI Maria cudownie przymierzył z rzutu wolnego, a PSG potwierdziło swoją dominację w tym meczu. Co ciekawe Argentyńczyk ma dzisiaj urodziny!

Umtiti wyciął Draxlera i będzie świetna okazja z rzutu wolnego!

Barcelona szuka szans w szybkim ataku, ale defensywa PSG gra bardzo pewnie.

Słaby początek Messiego. Argentyńczyk co chwile notuje stratę.

Ależ świetna obrona Ter Stegena! Blaise Matuidi otrzymał świetne podanie i huknął w w stronę bramki Barcy. Kolejna dobra akcja PSG, które jak dotąd nie schodzi z połowy "Blaugrany".

Ewidentnie gospodarze chcą wybić rywalom grę w piłkę. Gdy tylko piłkarz Barcelony jest przy piłce, następuje ostry atak któregoś z zawodników PSG.

Bardzo nerwowo od początku goście. Barca nie potrafi rozegrać futbolówki, a nawet wyjść z własnej połowy. PSG w ataku!

Szansa dla paryżan! Genialne podanie Di Marii do Cavaniego, ale Urugwajczyk za długo zwlekał i niebezpieczeństwo oddalone.

Teraz była szanse na szybką kontrę PSG, ale genialnie wyszedł z bramki Ter Stegen. Niczym Manuel Neuer wyczyścił przed polem karnym.

Adrien Rabiot już ukarany żóltą kartką.

PSG przejęło piłkę i dominuje w pierwszych minutach meczu. Barcelona na razie lekko stłamszona, a Francuzi wysokim pressingiem nie pozwalają rozwinąć skrzydeł ekipie Luisa Enrique.

Pierwszy gwizdek w Paryżu!

W Lizbonie już zaczeli!

Piłkarze juz na boisku!

Za chwilę zaczynamy!!!

Obie drużyny w tym roku jeszcze nie przegrały!

A tu jeszcze ciekawa statystyka:

Dzisiejszy mecz stoi również pod znakiem pojedynku dwóch snajperów reprezentacji Urugwaju, Edinsona Cavaniego z Luisem Suarezem. Co ciekawe ten pierwszy ma dzisiaj urodziny.

Paryżanie już dwa razy odpadali z Barcą w fazie pucharowej Ligi Mistrzów w ostatnich czterech latach!

Jeszcze podstawowe jedenastki Benfica - BVB...

Nie zobaczymy dziś na boisku Grzegorza Krychowiaka! Tak prezentują się składy w spotkaniu PSG z Barcą.

Dobry wieczór! Zapraszamy Państwa na relację z wtorkowych spotkań Ligi Mistrzów! Dzisiejszym hitem będzie starcie PSG z Barceloną. Ponadto Benfica podejmie Borussię Dortmund