Budowlane od pięciu kolejek mają stabilne trzecie miejsce, jednak to im nie wystarcza i dziś zamierzają po raz trzeci pokonać drużynę z Dolnego Śląska.


Impel Wrocław obecnie plasuje się  na drugim miejscu w tabeli i wyprzedza Grot Budowlanych Łódź czterema punktami, 47 do 43. Jednak podopieczne trenera  Krzyształowicza mają jeden zaległy mecz z Legionovią Legionowo.


"Impelki" tak łatwo się nie dadzą i będą chciały udowodnić sobie i kibicom, że są w stanie zatrzymać rywalki. W pierwszym starciu 26-ego listopada przegrały do zera, tydzień temu w półfinale Pucharu Polski dopiero po tie-breaku, więc idąc rozpędem, liczą na zwycięstwo.


- Grot Budowlani Łódź to bardzo dobry zespół. Ma w swoim składzie doświadczone zawodniczki, które razem grają już kolejny sezon. W zasadzie na każdej pozycji posiadają wartościowe siatkarki, które stanowią o ich sile. Rywala znamy świetnie, bo graliśmy już trzeci raz w tym sezonie (uwzględniając przedsezonowy sparing – przyp.red.) i cieszę się ze kolejny czwarty już mecz możemy zagrać we Wrocławiu w Hali Orbita, przed nasza publicznością - powiedział trener Marek Solarewicz w wywiadzie dla oficjalnej strony klubowej Impelu Wrocław.

Transmisja meczu Impel Wrocław – Grot Budowlani Łódź w Polsacie Sport od godz. 20:30.