Drzewo holmarkowe i Raid d Noe z wygranymi kwalifikacjami do PP, a Jasny Gwint z udanym występem w MP

E-sport

Rywalizacja na polskiej scenie jest coraz większa. Poznaliśmy już niemal wszystkich uczestników finałów Pucharu Polski, a w decydujący moment wchodzą też kwalifikacje do Mistrzostw Polski. W kontekście tego pierwszego turnieju awans do top8 wywalczyły formacje Drzewo hol markowe oraz Raid d Noe, natomiast coraz bliżej udziału w top16 Mistrzostw Polski jest Jasny Gwint.

Za nami już przedostatni turniej kwalifikacyjny do Pucharu Polski. Do udziału w katowickim turnieju przybliżyła się tym razem wspomniana już ekipa Drzewo holmarkowe, które pojawiło się niemalże znikąd i od razu dołączyło do czołówki zespołów, przynajmniej na tle kwalifikacji do turniejów mistrzowskich ESL. Warto jednak zauważyć, że tym razem formacja znalazła się w ewidentnie słabszej części drabinki. Drugim z kwalifikantów okazało się tymczasem Raid d Noe z Damianem „Wysek” Adamczykiem czy Tomaszem „xPershing” Szczygiełem. Ekipa okazała się lepsza między innymi od Nie Zaśpimy, Digital Paradox Cloud czy Team Rebels. Tym samym znamy już siedem z ośmiu drużyn, które zagrają w kolejnej rundzie. Oprócz Raid d Noe i Drzewo holmarkowe znaleźli się w niej inni kwalifikanci – AGO Gaming, Barykada, Jasny Gwint i Team DPD, a także zaproszony Pompa Team.

Jednocześnie rozegrana została czwarta z sześciu eliminacji do Mistrzostw Polski. Zwycięstwo przypadło w udziale ekipie Jasny Gwint, która w finale pokonała Team Sprzedani 2. Trzecie miejsce przypadło zespołowi Świdrujące Tygrysy, natomiast na czwartej lokacie sklasyfikowana została Barykada. W sumarycznej tabeli nadal prowadzi Barykada (240 pkt.) z niewielką przewagą nad ekipą Świdrujące Tygrysy (230 pkt.) oraz drużynami Jasny Gwint i Amazing Team (ex-Fluffy Tail), sklasyfikowanymi ex-aequo na trzecim miejscu. Ta czwórka może już powoli myśleć o grze w kolejnej rundzie rywalizacji o tytuł Mistrza Polski. Blisko awansu są też zespoły Team Sprzedani 2 (185 pkt.), Kiedyś Zagramy Mecz (165 pkt.), Digital Paradox Cloud (160 pkt.) czy elefant (150 pkt.). Na obecną chwilę dalej przeszłyby także formacje Team Rebels, Frantic CLUB Academy, Selama ashal’anore, Drzewo hol markowe oraz Całkiem Dobra Drużyna, która zamyka szczęśliwą trzynastkę z dorobkiem wynoszącym 105 punktów. Zaproszone do zmagań w top16 zostały drużyny AGO Gaming, Team Kinguin i Pompa Team.