Nikolić i jego koledzy wygrali w Warszawie!

Koszykarze King Szczecin przegrali z PGE Turów Zgorzelec 58:60 w drugim ćwierćfinale Pucharu Polski. Dobra dyspozycja Denisa Ikovleva i Urosa Nikolicia przesądziły o triumfie ekipy ze Zgorzelca, która o finał zagra ze Stelmetem Zielona Góra.

W obu meczach rozegranych w obecnym sezonie górą byli gospodarze. Koszykarze King wygrali w Szczecinie 107:105, ale w lutym, w Zgorzelcu PGE Turów pewnie ograł rywali 88:75.

W ćwierćfinałowym starciu w Arenie Ursynów, po początkowej przewadze koszykarzy PGE Turowa (6:10), inicjatywę przejęli zawodnicy King Szczecin. Rzut za trzy Pawła Kikowskiego, trafienie Russella Robinsona po szybkim ataku i kolejna trójka, tym razem w wykonaniu Jakuba Garbacza dały im prowadzenie 14:13. Trafienie Robinsona ustaliło wynik pierwszej kwarty na 16:13. Drugą szczecinianie rozpoczęli od trójki Garbacza (19:13), a w kolejnych minutach utrzymywali kilkupunktową przewagę, a dobre zawody rozgrywał Zach Robbins. Mimo szarpanej gry obu ekip, kibice oglądali ciekawe, emocjonujące starcie. Ekipa ze Szczecina prowadziła po pierwszej połowie 35:29.

W trzeciej kwarcie koszykarze King Szczecin zagrali wyjątkowo nieskutecznie, zdobyli zaledwie pięć punktów i stracili przewagę. Po trafieniu Uroša Nikolicia przegrywali 37:38, później 39:43, a wynik tej kwarty skutecznie wykonanym rzutem wolnym ustalił Robinson (40:43). To właśnie skuteczna gra Robinsona utrzymywała szczecinian do końca w grze, a w ekipie Turowa dobrze prezentował się Nikolić. Koszykarze ze Zgorzelca w końcówce wyciągnęli do rywali pomocną dłoń, nie wykorzystując czterech rzutów wolnych w ostatnich sekundach, zdołali jednak dowieźć przewagę do końca (58:60). Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został Denis Ikovlev.

Turniej o Puchar Polski 2017 (Warszawa, 16-19 lutego):