To jest spotkanie, na które czekają wszyscy kibice koszykówki w Polsce, bo spotkają się dwie drużyny, które potrafią i lubią grać efektownie, a w obu drużynach aż roi się od gwiazd. Twarde Pierniki (jak nazywana jest drużyna z Torunia) grały już w tym sezonie ze Stelmetem dwa razy i za każdym razem były to emocjonujące spotkania. Raz wygrał zespół z Zielonej Góry, a raz z Torunia. Jak będzie tym razem? Miejsca na błędy nie ma, bo przegrywający odpada z rywalizacji o Puchar Polski, a w tym turnieju pamięta się tylko zwycięzcę.

 

Kibice będą mogli zobaczyć nie tylko pojedynek znakomitych drużyn, ale także obejrzeć bardzo ciekawe, indywidualne pojedynki. Na pozycji rozgrywającego zmierzą się Łukasz Koszarek i Obie Trotter, Łukasz Wiśniewski zagra przeciwko Thomasowi Kelatiemu, a Przemysław Zamojski zmierzy się najprawdopodobniej z byłym zawodnikiem NBA Kyle'em Weaverem.

 

Być może jednak, kluczowe będą pojedynki w strefie podkoszowej. Kilka dni temu Stelmet rozwiązał kontrakt z amerykańskim środkowym Julianem Vaughnem i najprawodopodobniej podpisze umowę z Jarosławem Mokrosem, który niedawno stał się wolnym zawodnikiem. Nie wiadomo jednak, czy mistrzowie Polski zdążą zgłosić Mokrosa do Pucharu Polski i w jakiej formie jest silny skrzydłowy, który w tym sezonie zagrał ledwie kilka spotkań. Jak w takiej sytuacji poradzą sobie wysocy gracze Stelmetu w pojedynkach z silnymi fizycznie Jure Skificiem, Maksymem Sandułem czy grającym co raz lepiej Krzysztofem Sulimą?

 

Transmisja spotkania Polski Cukier Toruń - Stelmet Zielona Góra od 17:50 na www.polsatsport.pl oraz w ipla.tv.