Glik i spółka stracili punkty na Korsyce!

Zaledwie jeden punkt zdobył w meczu inaugurującym 26. kolejkę Ligue 1, lider AS Monaco. Ekipa Kamila Glika zremisowała na wyjeździe z Bastią 1:1. Gospodarze prowadzili do przerwy po trafieniu Abdoulaye Sadio Diallo. Punkt przyjezdnym zapewnił na początku drugiej połowy Bernardo Silva. Glik rozegrał całe spotkanie.

W 20. minucie niespodziewanie na prowadzenie wyszli Korsykańczycy. Po dośrodkowaniu z lewej strony celnie główkował Diallo, a futbolówkę już zza linii bramkowej wybił Daniel Subasić.

Drugą odsłonę doskonale mogli rozpocząć piłkarze Bastii, ale sytuacji sam na sam z Subasiciem nie wykorzystał Danic. Zemściło się to na ekipie z Korsyki już w 52. minucie, gdy po dośrodkowaniu Toure, piłkę głową do siatki skierował Bernardo Silva.

Dziewięć minut później goście byli bliscy objęcia prowadzenie, ale po podaniu Germaina, najlepszy strzelec lidera Ligue 1 - Falcao nieznacznie pomylił się po uderzeniu piłki przewrotką. W 90. minucie zespół z księstwa miał piłkę meczową. Jednak wybornej sytuacji nie wykorzystał Lemar.

SC Bastia - AS Monaco 1:1 (1:0)

Bramki: Diallo (20') - Silva (52')