PŚ w kolarstwie torowym: Drugie miejsce Polaków w sprincie

Polscy kolarze torowi zajęli drugie miejsce w sprincie drużynowym w zawodach Pucharu Świata odbywających się w kolumbijskim mieście Cali. W wyścigu finałowym biało-czerwoni wyraźnie przegrali z Niemcami.

Podopieczni trenera Andrzeja Tołomanowa uzyskali wynik 45,058, znacznie gorszy niż w eliminacjach (43,678) i pierwszej rundzie (43,451), w której pewnie pokonali Chińczyków. W pierwszych dwóch startach jechali w składzie: Maciej Bielecki, Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel. W finale Maksela zastąpił Michał Lewandowski.

Wojciech Pszczolarski zajął szóstą lokatę w wyścigu punktowym. Zwyciężył Irlandczyk Mark Downey.

W wyścigu drużynowym na 4 km na dochodzenie Szymon Sajnok, Alan Banaszek, Daniel Staniszewski i Adrian Tekliński zakończyli rywalizację na dziewiątej pozycji, uzyskując w eliminacjach czas 4.04,794. Finały tej konkurencji odbędą się w sobotę.

Zawody w Kolumbii są trzecią rundą Pucharu Świata. Dwie poprzednie odbyły się w listopadzie ubiegłego roku w Glasgow i Apeldoorn.