PŚ w saneczkarstwie: Sukces Eggerta i Benecken w Pjongczang

Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski zajęli dwunaste miejsce w konkurencji dwójek w zawodach Pucharu Świata w saneczkarstwie w południowokoreańskim Pjongczang. Wygrali Niemcy Toni Eggert i Sascha Benecken, którzy zapewnili sobie trofeum.

Ostatnie zawody sezonu rozegrane zostaną w niemieckim Altenbergu 25-26 lutego. Pozostałe miejsca na podium przypadły kolegom zwycięzców z reprezentacji. Na drugim sklasyfikowani zostali Tobias Wendl i Tobias Arlt, a na trzecim Robin Johannes Gueke i David Grimm.

Eggert i Benecken mieli najlepsze czasy obu przejazdów, a biało-czerwoni zajęli odpowiednio jedenaste i ósme miejsce.

Startowały 22 dwójki z Austrii, Czech, Kanady, Łotwy, Niemiec, Polski, Rosji, Słowacji, Ukrainy, USA, Włoch i Korei Płd.