Puchar Anglii: Manchester City musi powtórzyć mecz, Kapustka i Wasilewski poza rozgrywkami

Manchester City tylko zremisował z drugoligowym Huddersfield 0:0 w meczu 1/16 finału Pucharu Anglii. Oznacza to, że obie drużyny będą musiały zmierzyć się ponownie - tym razem na Etihad Stadium. Z rozgrywek odpadło za to Leicester City, które mimo przewagi jednego zawodnika, przegrało z Millwall. Bartosz Kapustka oraz Marcin Wasilewski pojawili się na boisku.

Mocny skład "Obywateli" nie wystarczył, by przestraszyć dzielnych gospodarzy. Huddersfield jest ostatnio w znakomitej formie i plasuje się na trzecim miejscu w tabeli Championship, mając sporą szansę na awans. Dobrą dyspozycję przełożyli także na Puchar Anglii. W pierwszej połowie nawet zdobyli bramkę, lecz sędzia jej nie uznał. Oba zespoły miały kilka szans, lecz nie potrafiły rozstrzygnąć tego starcia. Ten wynik szczególnie martwi Pepa Guardiolę, który z pewnością chciał uniknąć powtórki wobec napiętego rozkładu jazdy... Manchester City ma bowiem na horyzoncie mecze w Lidze Mistrzów oraz arcyważne spotkania w Premier League.

Millwall wyrasta na pogromcę przedstawicieli Premier League. Drugoligowiec eliminował już Bournemouth i Watford, a teraz dopisał do swojej kolekcji mistrza kraju - Leicester City. W barwach "Lisów" od pierwszej minuty wystąpił Bartosz Kapustka (zmieniony w 64. minucie), a Marcin Wasilewski pojawił się na murawie na ostatnie 20 minut. W tym czasie jego koledzy grali w przewadze jednego zawodnika, gdyż czerwoną kartkę obejrzał Jake Cooper. To nie przeszkodziło londyńczykom, którzy w ostatniej minucie za sprawą Shauna Cummingsa wywalczyli awans do ćwierćfinału.

Najwięcej emocji było na Riverside, gdzie Middlesbrough po trafieniach Granta Leadbittera oraz Rudy'ego Gestede prowadziło 2:0 z czwartoligowym Oxford United. Wystarczyła jednak minuta, by kopciuszek doprowadził do remisu! Dopiero w samej końcówce Christian Stuani zapewnił "Boro" promocję do kolejnej rundy.

Wyniki:

Huddersfield - Manchester City 0:0
Middlesbrough - Oxford United 3:2 (Leadbitter 26 [rz.k.], Gestede 34, Stuani 86 - Maguire 64, Martinez 65)
Millwall - Leicester 1:0 (Cummings 90)