Mistrzostwa Czterech Kontynentów: Nastolatkowie przyćmili weteranów

17-letnia Japonka Mai Mihara i jej rówieśnik Amerykanin Nathan Chen zwyciężyli w indywidualnych zmaganiach Mistrzostw Czterech Kontynentów w łyżwiarstwie figurowym, które rozgrywane były w południowokoreańskim Gangneung.

Chen nie ma jak na razie na koncie dużych sukcesów. Imponują zaś nazwiska doświadczonych zawodników, których zostawił w tyle. Drugi był mistrz olimpijski z Soczi i czterokrotny medalista mistrzostw świata Japończyk Yuzuru Hanyu, a dopiero czwarte miejsce zajął triumfator poprzedniej edycji MCzK - dwukrotny wicemistrz igrzysk z 2014 roku (indywidualnie i drużynowo) oraz trzykrotny złoty medalista MŚ Kanadyjczyk Patrick Chan.

Wśród par tanecznych najlepsi byli złoci medaliści olimpijscy sprzed siedmiu lat i wicemistrzowie igrzysk w Soczi Kanadyjczycy Tessa Virtue i Scott Moir. W rywalizacji par sportowych zwyciężyli zaś Chińczycy Wenjing Sui i Cong Han.

W zawodach startowali łyżwiarze z Azji, Ameryki Północnej i Południowej oraz Australii.