MŚ w biathlonie: Biegi masowe. Transmisja w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News

Niedzielne biegi ze startu wspólnego kobiet na 12,5 km, a następnie mężczyzn na dystansie o 2,5 km dłuższym będą ostatnią odsłoną biathlonowych mistrzostw świata w Hochfilzen. Do tej konkurencji nie zakwalifikował się nikt z polskiej ekipy.

Wśród pań uwagę zwraca przede wszystkim Laura Dahlmeier. Niemka wywalczyła już w Hochfilzen cztery złote medale i jeden srebrny. Jeśli w niedzielę stanie na najwyższym stopniu podium, poprawi rekord pod względem liczby tytułów zdobytych na jednych mistrzostwach. Cztery lata temu Norweżka Tora Berger miała cztery złote i dwa srebrne medale.

Dahlmeier może pochwalić się też imponującą regularnością w MŚ - znalazła się czołowej "trójce" ostatnich 10 biegów, przy wliczeniu ubiegłorocznej edycji i uwzględnieniu sztafet mieszanych i kobiecych.

W męskich zmaganiach z kolei uwagę zwracają przede wszystkim Francuz Martin Fourcade i Ole Einar Bjoerndalen. Pierwszy z zawodników w Austrii w każdym z pięciu startów wywalczył medal. Lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata raz stanął na najwyższym stopniu podium, a w ostatnich dniach zdobył też po dwa srebrne i brązowe krążki.

43-letni Norweg w Hochfilzen 12 lutego zdobył brąz w biegu na dochodzenie na 12,5 km. To był jego 45. medal MŚ. Jest najbardziej utytułowanym biathlonistą w historii.

Kibice z ciekawością będą też spoglądać na Amerykanina Lowella Baileya - sensacyjnego triumfatora czwartkowego biegu indywidualnego na 20 km. W klasyfikacji medalowej na pierwszym miejscu są na razie Niemcy z sześcioma krążkami - pięcioma złotymi i srebrnym.

Transmisja biegu masowego kobiet od 11:20 w Polsacie Sport Extra.

Transmisja biegu masowego mężczyzn od 14:25 w Polsacie Sport News.