Liga Mistrzów: Rezerwowi uratowali Juventus. Zwycięstwo Sevilli

W środowych spotkaniach 1/8 finału Ligi Mistrzów Juventus Turyn pokonał FC Porto 2:0. Włosi choć grali w przewadze długo nie mogli objąć prowadzenia. Udało im się to dopiero po siedemdziesięciu minutach gry po golach rezerwowych. W drugim meczu Sevilla wygrała 2:1 z Leicester City.

Początek spotkania był bardzo spokojny w wykonaniu obu drużyn. Żadna z ekip nie potrafiła osiągnąć wyraźniej przewagi. Jednak obraz gry uległ zmianie w 27. minucie, po czerwonej kartce dla pomocnika FC Porto - Alexa Tellesa. Brazylijczyk wykazał się nie lada głupotą, bowiem w ciągu dwóch minut został ukarany dwiema żółtymi kartkami i osłabił swój zespół.

Trzeci kwadrans pierwszej połowy należał już do Juve, które coraz śmielej poczynało sobie pod bramką gospodarzy. W bramce FC Porto świetnie spisywał się Iker Casillas, który nie dał się pokonać. Do przerwy na Estadio do Dragao kibice nie obejrzeli bramek.

Po przerwie to Juventus był stroną dominującą, ale ataki mistrzów Włoch długo nie przynosiły efektu w postaci gola. Kluczowa dla losów rywalizacji była 67. minuta, wówczas na placu gry zameldował się Marko Pjaca. Młody Chorwat już pięć minut później silnym strzałem otworzył wynik meczu.

Jeszcze "szybszy" był Dani Alves. Brazylijczyk pojawił się na boisku w 73. minucie, a niespełna 60 sekund później przypieczętował wygraną "Starej Damy". Trener przyjezdnych - Massimiliano Allegri wykazał się wyborną intuicją wprowadzając na plac gry Pjacę i Alvesa.

FC Porto - Juventus Turyn 0:2 (0:0)

Bramki: Marko Pjaca 72', Dani Alves 74'.

***

Już w 14. minucie Sevilla stanęła przed szansą z rzutu karnego. Wes Morgan sfaulował w szesnastce Joaquina Correę, które jednak pochwili przegrał pojedynek z Kasperem Schmeichelem. Duńczyk zachował zimną krew i w ostatniej chwili zmienił zdanie, by rzucić się nie w lewy, ale w swój prawy róg, czyli dokładnie tak, gdzie posłał piłkę Correa.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze. Dziesięć minut później bardzo mocną piłkę z lewego skrzydła posłał w pole karne Sergio Escudero, a najwyżej w szesnastce wyskoczył Pablo Sarabia. Bardzo pewny od początku meczu Schmeichel w tej sytuacji nie miał akurat najmniejszych szans.

Wkrótce, w 62. minucie, zrehabilitował się także Joaquin Correa. Przy jego bramce większość roboty wykonał jednak Stevan Jovetić, który najpierw efektownie przyjął dość trudną piłkę, potem osłonił ją przed atakiem rywali i w końcu wystawił zupełnie niekrytemu Correi. Ten zrewanżował się Schmeichelowi prawdziwą bombą z sześciu metrów.

"Liski" nawiązały kontakt w 73. minucie, kiedy po starannie przygotowanej akcji i ostatnim płaskim podaniu z boku Danny'ego Drinkwatera, piłkę z piątego metra do bramki wpakował Jamie Vardy. Było 2:1 i takim też wynikiem mecz w Sewilli się zakończył. Pomyśleć tylko, że około 70. minuty Hiszpanie mieli 68 proc. posiadania piłki, a pierwszy celny strzał Anglicy oddali dopiero w drugiej połowie.

Relacja zakończona

Dziękujemy za udział w dzisiejszej relacji!

FC Porto - Juventus Turyn 0:2 [90']

Felix Brych zakończył spotkanie!

Sevilla - Leicester City 2:1 [90']

Koniec spotkania! Leicester jeszcze jest w grze.

Sevilla - Leicester City 2:1 [88']

Poprzeczka po uderzeniu głową Ramiego!

FC Porto - Juventus Turyn 0:2 [85']

Khedira był bliski zdobycia trzeciej bramki dla Juve! Minimalnie chybił...

Marchisio zastąpił Dybalę.

Sevilla - Leicester City 2:1 [82']

Schmeichel poradził sobie z uderzeniem Vitolo.

FC Porto - Juventus Turyn 0:2 [80']

Juventus miał aż 7 rzutów rożnych. Porto... zero.

Sevilla - Leicester City 2:1 [77']

Escudero ukarany żółtą kartką.

FC Porto - Juventus Turyn 0:2 [75']

Rozwiązał sie worek z bramkami! Już 2:0! Świetnią centrę Alexa Sandro wykorzystał Dani Alves!

Sevilla - Leicester City 2:1 [74']

Strzelają też w Hiszpanii! Vardy pewnie wykorzystał podanie Drinkwatera!

FC Porto - Juventus Turyn 0:1 [72']

GOOOOOOL! Juventus w końcu udokumentował przewagę. Pjaca mocno uderzył piłke odbita od przeciwnika. Co za bomba!

Sevilla - Leicester City 2:0 [70']

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [68']

Pjaca pojawił sie w miejsce Cuadrado.

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [66']

Higuain dostał dobre podanie od Dybaly. Argentyńczyk ładnie zrobił sobie miejsce do oddania strzału, ale uderzył minimalnie obok bramki.

Sevilla - Leicester City 2:0 [63']

Tym akcentem Correa pożegnał się z kibicami. W jego miejsce wszedł Iborra.

Sevilla - Leicester City 2:0 [62']

GOOOOOL!!!!!!! Znakomita akcja Joveticia. Poradził sobie z kilkoma rywalami, a wszystko precyzyjnym strzałem zakończył Correa.

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [61']

Corona zastąpił Nevesa.

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [60']

Mocne uderzenie z prostego podbicia Khediry minęło bramkę.

Sevilla - Leicester City 1:0 [58']

Rykoszet po strzale Drinkwatera. Piłka wylądowała poza bramką. Rzut rożny nie przyniósł jednak korzyści gościom.

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [56']

Po dobrym początku drugiej połowy teraz moment uspokojenia gry.

Sevilla - Leicester City 1:0 [55']

Sarabia uderzył obok bramki. Mógł to lepiej rozegrać.

Sevilla - Leicester City 1:0 [54']

Daniel Carrico zastąpił Clementa Lengleta.

Sevilla - Leicester City 1:0 [51']

Vitolo strzałem z ostrego kąta obił słupek bramki Schmeichela.

Sevilla - Leicester City 1:0 [50']

Pierwszy celny strzał gości. Jego autorem Musa.

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [49']

Blisko byli gospodarze. Herrera głową uderzył jednak obok słupka.

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [47']

Dybala trafił do siatki! Jednak był na spalonym...

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [46']

Wystartowali też w Portugalii.

Sevilla - Leicester City 1:0 [46']

Zaczynamy drugą połowę!

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [45 + 2']

Felix Brych zagwizdał po raz ostatni w pierwszej połowie.

Maxi Pereira ukarany żółta kartką.

Sevilla - Leicester City 1:0 [45']

Koniec pierwszej połowy!

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [45']

Arbiter doliczył dwie minuty.

Dybala znów próbował zakoczyć Casillasa. Ten znów sobie poradził.

Na obu stadionach gra toczy się w środku boiska. Mało emocji w tym fragmencie gry.

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [40']

Casillas kapitalnie powstrzymał strzał Higuaina.

Sevilla - Leicester City 1:0 [38']

Musa zderzył się głowami z Escudero. Zawodnik Sevilli opatrywany poza boiskiem.

Sevilla - Leicester City 1:0 [36']

Correa próbował pokonać Schmeichela, ale ten znów broni!

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [33']

Casillas obronił strzał Khediry.

Sevilla - Leicester City 1:0 [31']

Niepewna interwencja Schmeichela. Sevilla nie wykorzystała zamieszania.

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [29']

Szybka reakcja trenera na czerwony kartonik. Andre Silvę zastąpił Miguel Layun.

Sevilla - Leicester City 1:0 [26']

Schmeichel kapitalnie obronił strzał Joveticia!

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [26']

Telles ukarany drugą żółtą kartką za brutalny faul! Dwie kartki otrzymał w zaledwie dwie minuty!

Sevilla - Leicester City 1:0 [25']

GOOOOOL!!!!! Sarabia wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie!

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [23']

Dybala uderzył zza pola karnego, ale... niecelnie.

Sevilla - Leicester City 0:0 [22']

To był pierwszy obroniony rzut karny przez Kaspera Schmeichela od kwietnia 2013 roku!

Sevilla - Leicester City 0:0 [19']

Ta statystyka mówi wiele. Sevilla gra zdecydowanie dokładniej.

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [16']

Juventus przeważa, ale niewiele z tego wynika. Emocji dziś zdecydowanie mniej niż wczoraj.

Sevilla - Leicester City 0:0 [15']

Correa nie wykorzystał jedenastki! Jego strzał obronił Schmeichel.

Sevilla - Leicester City 0:0 [14']

Rzut karny dla Sevilli! Faulował Morgan.

Sevilla - Leicester City 0:0 [11']

Lisy się bronią, ale nie potrafią utrzymać się przy piłce.

Sevilla - Leicester City 0:0 [9']

Rzut rozny dla Sevilli piłka w rękach Schmeichela.

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [8']

Dobrze zaczęło Porto. Juventus póki co nie znalazł sie w polu karnym Casillasa.

Sevilla - Leicester City 0:0 [6']

Niewiele dzieje się w Sevilli. Okazję miał Sarabia, ale jego uderzenie nie zmusiło do interwencji bramkarza rywali.

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [6']

Brahimi uderzył nad poprzeczką...

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [5']

Suarez faulowany przez Chieliniego tuż przed polem karnym. Będzie okazja dla gospodarzy.

FC Porto - Juventus Turyn 0:0 [3']

Dynamiczna akcja Tellesa, ale boisko okazało się dla niego za krótkie.

Zaczynamy!

Sevilla - Leicester City

FC Porto - Juventus Turyn

Znamy już składy wszystkich drużyn!

Środa z Ligą Mistrzów! Witamy w relacji na żywo z meczów Porto - Juventus oraz Sevilla - Leicester.