Ponitka i Kulig wystąpią w 1/8 finału Ligi Mistrzów

Pinar Karsiyaka Izmir z Mateuszem Ponitką zmierzy się w 1/8 finału Ligi Mistrzów FIBA koszykarzy z Beskitasem Stambuł, a Banvit Bandirma z Damianem Kuligiem zagra z niemieckim EWE Baskets Oldenburg.

Pinar był lepszy w dwumeczu pre play off od niemieckiego Fraport Skyliners Frankfurt, a Oldenburg pokonał w tej samej fazie rosyjski Awtodor i trafił na rozstawiony Banvit prowadzony przez Słoweńca Saso Filipovskiego (w 2016 r. zdobył mistrzostwo Polski ze Stelmetem BC Zielona Góra).

W pre play off uczestniczyło 16 drużyn, które po grupowej fazie LM FIBA zostały sklasyfikowane w rankingu na pozycjach 9-24.

Na wygranych czekało osiem ekip z najlepszym bilansem (zwycięzcy pięciu grup i trzy z najlepszym dorobkiem z drugich miejsc): AS Monaco, ASVEL Lyon-Villeurbanne, Banvit Bandirma (z Damianem Kuligiem w składzie), Besiktas Stambuł, Iberostar Teneryfa, Le Mans Sarthe, Neptunas Kłajpeda i Sidigas Avellino.

Spotkania 1/8 finału (mecz i rewanż odbędą się 28 lutego/1 marca - 7/8 marca.

W pierwszym etapie LM uczestniczyło 40 zespołów podzielonych na pięć grup. Awans do play off wywalczyły 24 zespoły. W tym gronie nie znalazły się Stelmet BC Zielona Góra i Rosa Radom. Mistrz Polski zajął 7. lokatę w gr. E, która pozwoliła mu zakwalifikować się do 1/8 finału niższej klasy rozgrywek - Pucharu Europy. Odpadł z niej po porażkach z Ciboną Zagrzeb. Rosa zajęła 8 miejsce w gr. C.