Alpejski PŚ: Brignone wygrała kombinację, punkty Gąsienicy-Daniel

Włoszka Federica Brignone wygrała w szwajcarskiej Crans-Montanie kombinację alpejskiego Pucharu Świata. Druga była prowadząca po supergigancie Słowenka Ilka Stuhec, a trzecia Austriaczka Michaela Kirchgasser. Maryna Gąsienica-Daniel zajęła 26. miejsce.

Najszybsza w slalomie była mistrzyni świata z St. Moritz w kombinacji Szwajcarka Wendy Holdener, ale wystarczyło to jej tylko na awans z 19. na czwartą pozycję. Brignone, druga po supergigancie, w klasyfikacji końcowej wyprzedziła o 1,01 Stuhec i o 1,16 Kirchgasser.

Pierwsze punkty PŚ w karierze zdobyła Gąsienica-Daniel. Zawodniczka Klubu Sportowego Śmig Zakopane uzyskała 38. czas supergiganta i 25. slalomu, co dało jej łącznie 26. rezultat wśród 31 sklasyfikowanych alpejek.

Zawody były przerwane po upadkach trzech pierwszych zawodniczek w supergigancie. Po ponad godzinnej przerwie wznowiono je i dopuszczono do rywalizacji wszystkie narciarki, ale z powodu trudnej trasy wycofały się m.in. liderka klasyfikacji generalnej PŚ Amerykanka Mikaela Shiffrin. W punktacji kombinacji Stuhec wyprzedza Brignone.