Piłka nożna

Pazdan: Ajax był w naszym zasięgu

Piłka nożna

Malarz: Nie jestem kozłem ofiarnym

Dwumecz z Ajaksem Amsterdam w ramach 1/16 finału Ligi Europy pozostawił poczucie ogromnego niedosytu. Stołeczny zespół okazał się minimalnie słabszy od utytułowanego holenderskiego klubu. Ostatecznie ekipie Jacka Magiery zabrakło jednego gola do awansu.

Jeśli chodzi o kwestie finansowe to dla Legii jest to lukratywny rok. Klub ze stolicy Polski zarobił blisko 18 milionów euro. Złożyły się na to: 12 mln 700 tys., czyli wypłata za sam udział w fazie grupowej Ligi Mistrzów, pół miliona euro wypłacono za remis z Realem Madryt (3:3), a następnie 1,5 mln legioniści zainkasowali za pokonanie Sportingu Lizbona (1:0). Ponadto, trzeba pamiętać, że klub z Łazienkowskiej 3 zarobił 2 mln 750 tys. za grę w eliminacjach do elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzów.

Skromna wygrana z portugalską ekipą pozwoliła Legii na uczestnictwo w 1/16 finału Ligi Europy. Za sam udział na tym etapie aktualnie trzecia siła Lotto Ekstraklasy otrzymała pół miliona euro. Tym samym Legia "podniosła" z murawy prawie 18 mln euro, co w przeliczeniu na złotówki daje zawrotną sumę około 78 milionów złotych.