Feyenoord pokonał PSV! Zadecydowały milimetry

Feyenoord pokonał w Rotterdamie PSV Eindhoven 2:1 w hicie 24. kolejki Eredivisie. Starcie lidera z mistrzem Holandii nie zawiodło fanów, a gospodarze dzięki zwycięstwu powiększyli przewagę nad resztą stawki. Przy decydującej bramce nie zabrakło kontrowersji.

PSV notowało w tym roku kapitalną serię sześciu zwycięstw z rzędu. Świetna postawa ekipy Phillipa Cocu przekładała się jednak na dopiero trzecie miejsce w tabeli. Rewelacyjni liderzy Eredivisie ostatnią porażkę na własnym obiekcie w lidze ponieśli 31 stycznia 2016 roku. Od tego czasu na De Kuip nikt nie umiał pokonać Feyenoordu.

Gospodarze zaatakowali od początku i już w 9. minucie na listę strzelców wpisał się Jens Toornstra. PSV przez drugi okres nie potrafiło zdominować rywali. Piłkarze z Eindhoven długo wymieniali podania, ale to zawodnicy Giovanniego van Bronckhorsta tworzyli lepsze sytuacje.

Mimo, że nic tego nie zwiastowało goście wyrównali. Bardzo ładną akcję mistrzów Holandii wykończył Gaston Pereiro. To jednak nie był koniec emocji. Po chwili PSV uratował słupek. W 83. minucie Feyenoord dopiął swego. Jan-Arie van der Heijden główką skierował futbolówkę do bramki. Wydawało się, że golkiper gości obronił ten strzał, ale jak pokazała wideoweryfikacja piłka o milimetry przekroczyła linię bramkową. Dzięki zwycięstwu podopieczni Van Bronckhorsta umocnili się na pozycji lidera.

Feyenoord – PSV 2:1 (1:0)

Bramki: Toornstra 9’, Van der Heijden 83’ – Pereiro 62’