MŚ w short tracku: Troje Polaków wystartuje w Rotterdamie

Troje polskich łyżwiarzy - Magdalena Warakomska (AZS Politechnika Opole), Natalia Maliszewska i Rafał Anikiej (Juvenia Białystok/OTTO Speed Skating Team) - wystąpi w mistrzostwach świata w short tracku w Rotterdamie (10-12 marca).

- Liczę na miejsca w pierwszej "12" przynajmniej na jednym dystansie - powiedziała trenerka reprezentacji Anna Lukanova-Jakubowska.

W miniony weekend kadrowicze startowali w mistrzostwach Polski na krótkim torze w Opole. W klasyfikacji wieloboju zwyciężyli Warakomska i Anikiej, a srebrne medale zdobyli Maliszewska i Bartosz Konopko.

W tym sezonie Natalia Maliszewska plasowała się na trzecich pozycjach na 500 m w Pucharze Świata w Szanghaju i Gangneung. Inni Polacy też zajmowali lokaty w czołowej dziesiątce.

Ubiegłoroczne MŚ odbyły się w Seulu. Warakomska zajęła 28. miejsce, zaś Anikiej 45.