Sporty walki

KSW Colosseum: Były zawodnik UFC rzuca...

Mateusz Gamrot w dwunastu dotychczasowych pojedynkach ani razu nie zaznał goryczy porażki, a co najważniejsze - nie przegrał ani jednej rundy. W KSW stoczył już osiem pojedynków, a od gali KSW 35 i zwycięskiego pojedynku z Mansourem Barnaouim jest mistrzem kategorii lekkiej. Do tej pory żaden z przeciwników nie potrafił poważnie zagrozić 26-latkowi.


Do walki na KSW 39: Colosseum z Gamrotem za pośrednictwem mediów zgłosił się Norman Parke. "Stormin" w ostatni weekend na gali BAMMA 28 pokonał większościową decyzją sędziów Paula Redmonda i zanotował drugie zwycięstwo z rzędu. Wcześniej walczył dla organizacji UFC, dla której stoczył aż dziewięć pojedynków - pięć wygranych, trzy porażki oraz jeden remis. Na swoim koncie zapisał zwycięstwa m.in. z Rezą Madadim czy Jonem Tuckiem. Parke niewątpliwie jest aktualnie jednym z najciekawszych zawodników walczących poza organizacją UFC.


Anglik udzielił obszernego wywiadu portalowi FloCombat, a dodatkowo zaczepił mistrza polskiej organizacji na Twitterze. - KSW, potrzebujecie pretendenta na walkę z Gamrotem. Nie chrońcie go już dłużej. Ja nie martwię się o pas, ale dajcie mi tylko jego osobę - napisał Anglik na Twitterze.

 


Na odpowiedź Mateusza Gamrota nie musieliśmy zbyt długo czekać. Na Facebooku reprezentant Ankosu MMA Poznań zamieścił wpis, w którym wyraża ogromne zainteresowanie walką z były zawodnikiem UFC. - Hey Norman! Jeden warunek to zrób wagę. Przestań gadać i zacznij trenować. Będę Cię strasznie mocno bił. 27 maja będę gotowy na każdego - napisał Gamrot.

 

 

***


Maciej Turski: Jesteś zaskoczony zaczepkami Parke'a w mediach społecznościowych? Spodziewałeś się takiego obrotu sprawy?


Mateusz Gamrot: Nie spodziewałem się takiego zestawienia i czekam na ruch włodarzy KSW. Z takiego przeciwnika byłbym jak najbardziej zadowolony. Parke jest bardzo bitnym zawodnikiem, a dodatkowo walczy z odwrotnej pozycji. Ja bardzo lubię mańkutów. On cały czas idzie do przodu, bije, kopię i szuka wymian. Zrobiłbym wszystko, żeby udowodnić moją wyższość i po prostu go zdeklasować. Zapraszam go do walki z otwartymi ramionami!


Czy uważasz, że Parke byłby największym wyzwaniem w Twojej karierze?


Wydaje mi się, że jest to naprawdę atrakcyjny rywal. Jest uznawany za jednego z najlepszych zawodników w mojej kategorii wagowej poza organizacją UFC. Czy byłby najtrudniejszym rywalem w mojej karierze? Każdy przeciwnik miał swoje mocne strony. Po walce mógłby dopiero ocenić czy faktycznie był najbardziej wymagającym rywalem.


Rozpiska KSW 39 jest niezwykle mocna. Czy ewentualne zestawienie z Parke'em Twoim zdaniem przyciągnęłoby jeszcze bardziej uwagę fanów KSW?


Każda walka w rozpisce KSW 39 jest niezwykle mocna, ale jeśli doszłoby do mojego pojedynku z Parke'em to byłoby coś wyjątkowego. Ten pojedynek zwróciłby uwagę całego świata MMA i z pewnością stałby na najwyższym poziomie sportowym.

W załączonym materiale wideo zakończenie walki Mateusza Gamrota z Rodrigo Cavalheiro z gali KSW 30. W taki sposób Polak chciałby zakończyć potencjalne starcie z Normanem Parke'em.