Puchar Polski: Powtórka z rozrywki, Lech zdeklasował Pogoń 3:0!

W ramach półfinałowego meczu Pucharu Polski Lech Poznań pewnie pokonał u siebie Pogoń Szczecin 3:0. Identyczny wynik "Kolejorz" uzyskał w ligowym meczu z "Portowcami", który rozegrany został w miniony piątek.

W drugim półfinale Pucharu Polski naprzeciw siebie stanęły drużyny Lecha i Pogoni. Oba zespoły spotkały się w ostatni piątek, w ramach 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Wówczas zdecydowanie lepszy okazał się "Kolejorz", który zwyciężył na wyjeździe aż 3:0! Świetną okazją do rewanżu za blamaż w lidze było dla "Portowców" środowe spotkanie przy ulicy Bułgarskiej.

Mecz rozpoczął się od konsekwentnych ataków gospodarzy. Pogoń początkowo nie potrafiła odnaleźć się na boisku i to podopieczni Nenada Bjelicy głównie utrzymywali się przy piłce. W 11. minucie z lewej strony boiska dośrodkowywał Dawid Kownacki. Piłka "przelała" się jeszcze po stopie obrońcy "Portowców" i niewiele zabrakło, by wpadła za kołnierz Jakubowi Słowikowi.

W 33. minucie napór lechitów przyniósł pierwsze owoce. W polu karnym przyjezdnych znalazł się wówczas Szymon Pawłowski, który zatańczył z obrońcami Pogoni i precyzyjnym strzałem z lewej nogi pokonał Słowika!

Druga odsłona nie przyniosła zmiany obrazu gry. To gospodarze częściej utrzymywali się przy piłce i to w ich poczynaniach widać było większą jakość. Zaledwie osiem minut po gwizdku wznawiającym grę na listę strzelców wpisał się Dawid Kownacki. Do reprezentanta Polski U-21 zagrał Pawłowski, a ten strzałem z pierwszej piłki, z odległości jedenastu metrów od bramki pokonał golkipera szczecinian.

W 66. minucie wynik, strzałem głową, zamknął Lasse Nielsen. Ostatecznie rezultat utrzymał się już do końca i tym samym Lech wypracował sobie pokaźną zaliczkę przed rewanżem zaplanowanym na piątego kwietnia.

Wczoraj, w pierwszym meczu Pucharu Polski, faworyzowana Arka Gdynia pokonała na wyjeździe pierwszoligowe Wigry Suwałki również 3:0.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin 3:0 (1:0)

Bramki: Pawłowski 33', Kownacki 53', Nielsen 66'.

Żółta kartka: Murawski 41'.

Lech Poznań: Jasmin Buric - Tomasz Kędziora, Lasse Nielsen, Jan Bednarek, Wołodymyr Kostewycz - Darko Jevtic, Łukasz Trałka, Radosław Majewski (67' Maciej Makuszewski), Maciej Gajos, Szymon Pawłowski (82' Mihai Radut) - Dawid Kownacki (72' Marcin Robak).

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Cornel Rapa, Radosław Fojut, Mateusz Matras, Ricardo Nunes - Spas Delew (82' Marcin Listkowski), Mate Cincadze (67' Sebastian Rudol), Rafał Murawski, Nadir Ciftci (67' Kamil Drygas), Adam Gyurcso - Adam Frączczak.

Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji na żywo! Dobranoc!

KONIEC! Lech Poznań zdecydowanie wygrywa z Pogonią Szczecin 3:0 w pierwszej odsłonie półfinałowego dwumeczu!

Dwie minuty doliczył sędzia Kwiatkowski do drugiej części gry.

Festiwal błędów w poczynaniach podopiecznych Kazimierza Moskala. Czy stać ich na strzelenie choćby honorowego gola?

Widać, że w piłkarzach Pogoni wzbiera frustracja... Przy linii bocznej Jan Bednarek z łatwością ogrywa Gyurcsó.

Z boiska schodzi strzelec pierwszej bramki Szymon Pawłowski.

Kolejna dobra akcja gości! Ricardo Nunes szukał w polu karnym Drygasa, jednak piłkę wybijają lechici.

Pierwsza od dłuższego czasu groźna akcja Pogoni! Główka Drygasa o centymetry mija lewy słupek bramki Lecha!

Lechici próbują dzisiaj różnych rozwiązań. Teraz strzałem z dystansu chcieli zaskoczyć Słowika.

ALEŻ PROSTOPADŁE PODANIE MACIEJA MAKUSZEWSKIEGO W POLE KARNE! Czujny był jednak golkiper gości!

Strzał Kamila Drygasa podsumowuje strzelecki potencjał Pogoni w tym meczu... od bramki Burić.

Za chwilę na murawie zobaczymy Marcina Robaka!

CO SIĘ ODWLECZE, TO NIE UCIECZE! PO RZUCIE ROŻNYM PIŁKĘ DO BRAMKI SŁOWIKA STRĄCA LASSE NIELSEN! 3:0!

Lech zadomowił się w polu karnym Pogoni na dobre! Brak jednak stuprocentowych okazji na zdobycie trzeciej bramki.

Gra toczy się głównie na połowie Pogoni. Zdaje się, że trzecia bramka wisi w powietrzu...

UDERZENIE KOWNACKIEGO Z PIERWSZEJ PIŁKI, NA DALSZY SŁUPEK I NA TABLICY MAMY JUŻ 2:0! ASYSTOWAŁ AKTYWNY DZIŚ PAWŁOWSKI!

Ależ szarża gospodarzy. Blisko szczęścia po raz drugi w tym meczu był Pawłowski, ale jego strzał okazał się za słaby!

Arbiter Kwiatkowski dał znak do rozpoczęcia drugiej połowy. Gramy!

Pierwsza połowa kończy się równo po 45 minutach! Do szatni ze skromną zaliczką schodzą lechici! Trzeba przyznać, że prowadzenie w pełni zasłużone!

Pogoń próbowała ataku pozycyjnego. Z marnym skutkiem...

Sędzia Kwiatkowski pokazuje pierwszą żółtą kartkę w tym meczu. Upomniany został Rafał Murawski.

Fragment gry, w którym zawodnicy prowadzą walkę w środku pola.

CO ZA AKCJA SZYMONA PAWŁOWSKIEGO! ZWÓD W STYLU MIROSLAVA RADOVICIA I LECH PROWADZI 1:0!

Małe spięcie między Trałką a arbitrem! Od rzutu wolnego zaczyna Pogoń!

Cios za cios przy Bułgarskiej. Łukasz Trałka mocnym strzałem z dystansu chciał zaskoczyć Słowika! Nadal 0:0!

Wygląda na to, że Pogoń się w końcu przebudziła! Jasmin Burić z najwyższym trudem obronił groźny strzał Adama Gyurcsó!

Efektowna kontra Lecha. Po szybkiej grze w "trójkącie" akcję spalił Kownacki.

Chwila oddechu dla "Portowców". To oni utrzymują się teraz przy piłce.

Dośrodkowanie lechitów z rzutu rożnego wybił Jarosław Fojut.

Pogoń jak na razie nie może odnaleźć się na boisku. Wygląda na to, że pętla lechitów się zacieśnia.

Kownacki kolejny raz uderzył na bramkę Słowika. Strzał był jednak zbyt słaby, by zaskoczyć golkipera gości.

Ależ okazja dla gospodarzy! Dośrodkowanie Dawida Kownackiego, z lewej strony boiska, o mały włos nie wpadło za kołnierz Jakubowi Słowikowi! Piłka odbiła się jednak od poprzeczki!

W początkowym okresie gry to "Kolejorz" częściej utrzymuje się przy piłce

Z rzutu wolnego próbowali podopieczni Nenada Bjelicy. Piłka zatrzymała się jednak na murze szczecinian

Spotkanie rozpoczęło się od ataku lechitów. Dośrodkowanie w pole karne gości było jednak niecelne.

Piłkarze są już na murawie! Spotkanie rozpocznie się lada chwila!

W piątek drużyny spotkały się w meczu 23. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Wówczas lepszy okazał się "Kolejorz", który ograł na wyjeździe "Portowców" 3:0.

Dzisiejsze zawody poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Na stadionie przy Bułgarskiej trwa w tej chwili rozgrzewka.

Znamy już składy obu drużyn:

Dobry wieczór! Zapraszamy do śledzenia relacji z meczu Lech Poznań - Pogoń Szczecin, rozgrywanego w ramach półfinału Pucharu Polski!