Puchar Włoch: Lazio lepsze od AS Roma w derbach Rzymu!

Lazio Rzym pokonało AS Romę 2:0 (1:0) na Stadio Olimpico w pierwszym spotkaniu półfinałowym Pucharu Włoch. Bramki dla gospodarzy zdobywali Sergej Milinković-Savić oraz Ciro Immobile. Całe spotkanie na ławce rezerwowych w drużynie AS Roma spędził reprezentant Polski Wojciech Szczęsny. Rewanżowe spotkanie odbędzie się 5 kwietnia również na Stadio Olimpico.

Lazio Rzym w drodze do półfinału Pucharu Włoch uporało się z Genoą oraz Interem Mediolan, a AS Roma wyeliminowała Sampdorię oraz Cesenę. W ostatnim ligowym starciu tych drużyn, w grudniu ubiegłego roku, AS Roma okazała się lepsza i pokonała 2:0 ekipę prowadzoną przez Simeone Inzaghiego.

Półfinał Pucharu Włoch: Juventus - Napoli 3:1. Skrót meczu

W składzie AS Romy zabrakło w bramce reprezentanta Polski Wojciecha Szczęsnego, a jego miejsce między słupkami zajął Alisson. Żółto-Czerwoni już w drugiej minucie spotkania mieli szansę na stworzenie groźnej sytuacji pod bramką rywali, ale ostatecznie podanie do Edina Dzeko zostało zablokowane przez obrońców Biancocelesti.

Gospodarze z każdą kolejną upływającą minutą nabierali pewności siebie i łapali odpowiedni rytm. Spore zagrożenie stwarzał aktywny Felipe Anderson i jak zwykle obrońcy gości musieli bacznie obserwować każdy ruch Ciro Immobile.

Przewaga gospodarzy została udokumentowana otwierającym trafieniem w 30. minucie spotkania. Z lewego skrzydła piłkę w pole karne zagrał Anderson, a jego podanie spożytkował celnym uderzeniem rozpędzony Sergej Milinković-Savić. Błyskawicznie wynik spotkania mógł wyrównać Edin Dzeko, jednak jego uderzenie minęło bramkę Thomasa Strakoshy.

Giallorossi do przerwy nie złapali odpowiedniego rytmu gry, a swojej szansy na zmianę rezultaty mogli szukać w drugiej części gry. Tak się jednak nie stało. Podopieczni Luciano Spallettiego nie potrafili zdominować gospodarzy, a Biancocelesti robili po prostu swoje.

W 68. minucie piłka wylądowała po raz drugi w siatce AS Roma, ale sędzia asystent zasygnalizował pozycję spaloną Ciro Immobile. Dziesięć minut później po zagraniu Balde Keity napastnik gospodarzy już się nie pomylił i ustalił wynik spotkania. Goście w końcówce starali się jeszcze zmniejszyć straty przed rewanżowym starciem, ale Biało-Błękitni z powodzeniem utrzymali korzystny rezultat.

Lazio Rzym - AS Roma 2:0 (1:0)