PLK: Pewna wygrana BM Slam Stali w Dąbrowie Górniczej

Siódme z rzędu zwycięstwo BM Slam Stali w PLK! Ostrowianie wygrali w Dąbrowie Górniczej z MKS 78:61.

Trochę lepiej w to spotkanie weszli goście, którzy po trójce Kamila Chanasa prowadzili 6:2. MKS miał spore problemy z konstruowaniem ataku, ale dzięki późniejszej akcji Przemysława Szymańskiego doprowadził do wyrównania. BM Slam Stal ma jednak w składzie Szymona Szewczyka - dzięki niemu ponownie uciekała rywalom. Ostatecznie po jego trójce goście wygrywali po 10 minutach 18:11. W drugiej części meczu zespół trenera Emila Rajkovicia jeszcze bardziej powiększał przewagę dzięki rzutom z dystansu Szewczyka i Marca Cartera. Dąbrowianie starali się odpowiadać trafieniami Bartłomieja Wołoszyna i Marcina Piechowicza, ale to ciągle było za mało. Swoją szybkość pokazywał Aaron Johnson, który jednocześnie idealnie podawał do wysokich graczy, a to pozwalało ostrowianom na kontrolowanie sytuacji. Po rzucie Christo Nikołowa BM Slam Stal wygrywała na koniec pierwszej połowy 43:31.

Dzięki trafieniom Witalija Kowalenki i Kerrona Johnsona gospodarze zbliżyli się na początku trzeciej kwarty na siedem punktów. Później z dystansu trafiali jednak chociażby Szymon Szewczyk i Aaron Johnson, a to oznaczało, że sytuacja wracała do “normy”, korzystnej właśnie dla tej ekipy. W końcówce straty zmniejszył jeszcze Bartłomiej Wołoszyn, ale to BM Slam Stal wygrywała po 30 minutach 60:51. Początek ostatniej kwarty nie był zbyt ofensywny, ale ciągle ciekawa była rywalizacja Kerrona i Aarona Johnsonów. Trzy minuty przed końcem po kolejnej akcji Marca Cartera ostrowianie mieli już 15 punktów przewagi i zwycięzca tego meczu był już właściwie znany. Ostatecznie goście wygrali 78:61.

Najlepszym zawodnikiem ostrowian był Szymon Szewczyk z 19 punktami i ośmioma zbiórkami. Po 14 punktów dodali Marc Carter i Shawn King. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Kerron Johnson z 13 punktami.

MKS Dąbrowa Górnicza - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. 61:78 (11:18, 20:25, 20:17, 10:18)

MKS Dąbrowa Górnicza: Kerron Johnson 13, Byron Wesley 11, Jeremiah Wilson 8, Bartłomiej Wołoszyn 8, Jakub Parzeński 6, Piotr Pamuła 4, Witalij Kowalenko 4, Przemysław Szymański 4, Marcin Piechowicz 3, Maciej Kucharek 0.

BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Szymon Szewczyk 19, Marc Antonio Carter 14, Shawn King 14, Aaron Johnson 9, Łukasz Majewski 9, Kamil Chanas 5, Christo Nikołow 4, Tomasz Ochońko 2, Mateusz Kostrzewski 2, Mateusz Zębski 0, Robert Tomaszek 0, Adam Kaczmarzyk 0