Nice 1 Liga: Skróty meczów 20. kolejki

Pierwszoligowcy z przytupem zainaugurowali wiosnę! Kibice nie mogli narzekać, bo na każdym z dziewięciu stadionów padły gole. Obejrzyjcie skróty wszystkich meczów 20. kolejki Nice 1 Ligi.

W sobotę Chojniczanka Chojnice zremisowała u siebie z wiceliderem GKS Katowice 2:2. Tego wyniku nie wykorzystało trzecie w tabeli Zagłębie Sosnowiec (34), które podzieliło się punktami u siebie ze Stomilem Olsztyn (1:1).

Pierwsze w tym roku spotkanie Nice 1 Ligi odbyło się w piątek, kiedy Górnik Zabrze podejmował GKS Tychy. Jedyną bramkę w tym meczu strzelił dla gospodarzy Łukasz Wolsztyński w 42. minucie. Na trybunach zasiadło 17 777 widzów.

Efektowne zwycięstwo po przerwie zimowej zaliczyła Sandecja Nowy Sącz, która pokonała przed własną publicznością Pogoń Siedlce 4:0. Trzy bramki strzelił Maciej Małkowski. Wynik w 68. minucie ustalił Bartłomiej Dudzic. Od 49. minuty goście grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Daniela Chyły. Drużyna z Nowego Sącza zajmuje piąte miejsce, ale ma do rozegrania dwa zaległe mecze.

Wyniki meczów 20. kolejki Nice 1 Ligi:

Górnik Zabrze - GKS Tychy 1:0 (1:0)

Bramka: Łukasz Wolsztyński 42

Drutex-Bytovia Bytów - Wisła Puławy 0:1 (0:0)

Bramka: Sylwester Patejuk 72

Sandecja Nowy Sącz - Pogoń Siedlce 4:0 (1:0)

Bramki: Maciej Małkowski 21, 57, 61, Bartłomiej Dudzic 68

MKS Kluczbork - Stal Mielec 0:1 (0:0)

Bramka: Kamil Radulj 58 (k)

Olimpia Grudziądz - Miedź Legnica 2:1 (2:0)

Bramki: Karol Angielski 19, Damian Michalik 39 - Petteri Forsell 90

Zagłębie Sosnowiec - Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)

Bramki: Sebastian Dudek 90 (k) - Grzegorz Lech 69

Chojniczanka Chojnice - GKS Katowice 2:2 (1:2)

Bramki: Marcin Biernat 42, Andrzej Rybski 69 - Andreja Prokić 17, Marcin Biernat 25 (s)

Chrobry Głogów - Znicz Pruszków 1:1 (1:1)

Bramki: Karol Danielak 28 - Maciej Machalski 24

Wigry Suwałki - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (0:0)

Bramki: Václav Cverna 69, Frank Adu Kwame 76