Ostatnia wygrana podopiecznych Lebedewa z Gdańskiem 3:1, zapewniła drużynie trzecią pozycję w tabeli, wyprzedzając Skrę Bełchatów.

Przez dziesięć kolejek zespół zajmował czwarte miejsce, jednak  wskoczyli „oczko” wyżej i aktualnie do wicelidera z Rzeszowa brakuje im już tylko jednego punktu.W poprzednim sezonie byli słabsi niż dzisiejsi rywale, rozgrywki zakończyli na siódmym miejscu w tabeli. Zespół z Jastrzębia Zdrój zdobył do tej pory 56 punktów, 19 razy wygrywając i sześciokrotnie ponosząc porażkę.

 

Klubowi udało się przedłużyć kontrakty z czołowymi zawodnikami  – Jestem szczęśliwy, że zdołaliśmy przedłużyć kontrakty z tymi graczami. Po pierwsze, to oznaka i uznanie tego, jak dobrze prezentowaliśmy się w tym sezonie jako grupa oraz tego, jak oni dobrze grali. Po drugie zaś, jest to przejaw tego, w jakiej kondycji znajduje się Klub. Pod względem finansowym jesteśmy w stanie rozpocząć planowanie czegoś większego w dłuższej perspektywie. To znakomity dzień. Taki który sprawia, że jestem uradowany powiedział trener, Mark Lebedew dla oficjalnej strony klubu.

 

Ostatnie spotkanie dla podopiecznych Gheorghe Cretu nie należało do udanych, ponieśli  drugą w tym sezonie porażkę z zespołem z Radomia. Jednak na korzyść drużyny przemawia fakt, że poprzedni mecz z Jastrzębskim Węglem wygrali 3:2, a rozgrywki w ubiegłym roku zakończyli na piątym miejscu w tabeli i tym samym wyprzedzili dzisiejszych rywali o dwie pozycje.

 

Od dwunastu kolejek Cuprum zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji PlusLigi z 45. punktami na koncie. W 25. spotkaniach triumfowali piętnaście razy i ponieśli dziesięć porażek. Liderem PlusLigi  jest ZAKSA Kędzierzyn – Koźle, która zebrała do tej pory 65 punktów.

 

Transmisja meczu Cuprum Lubin – Jastrzębski Węgiel od godz. 18:00 w Polsacie Sport. Komentują Tomasz Swędrowski i Łukasz Kadziewicz