3 gole w 3 minuty i hat-trick Badii! Świetne widowisko we Wrocławiu

Niesamowite emocje zapewnili kibicom piłkarze Śląska Wrocław i Piasta Gliwice. Wicemistrzowie Polski wygrali 4:3, a trzy bramki zdobył Gerard Badia. W drugiej połowie w ciągu trzech minut padły aż trzy gole i to wyraźnie rozruszało boiskowe wydarzenia.

Dwie drużyny, które jeszcze niedawno walczyły o najwyższe cele w lidze, teraz okupowały dolne części tabeli. W dużo gorszej sytuacji był Piast przegrywający mecze za meczem (sześć porażek z rzędu). Śląsk w tym roku wygrał tylko raz, z Wisłą Kraków.

Pierwsze ataki wrocławian nie przestraszyły gości, którzy po siedmiu minutach wyszli na prowadzenie. Badia przymierzył zza pola karnego i zaskoczył Lubosa Kamenara, który mógł nieco lepiej zachować się w tej sytuacji. Chwilę potem powinno być 2:0, ale gospodarze zdołali się wybronić, a co więcej sami ruszyli do ataku. Kolejne minuty zostały zdominowane przez piłkarzy Jana Urbana, ale nic z tego nie wynikło.

Efekt w postaci gola wynikł natomiast z jednej z pierwszych akcji Piasta w drugiej połowie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, najlepiej w polu karnym zachował się stoper gości Uros Korun. Jeżeli mecz można było uznać za nieporywający, to wystarczyły trzy minuty by pobudzić wszystkich zebranych na trybunach we Wrocławiu. Tyle czasu było potrzebne, żeby padły trzy bramki – dwie dla Śląska i jedna dla Piasta. Jedno z trafień zaliczył Badia, a w 71. minucie Hiszpan skompletował hat-tricka.

To nie był koniec emocji. W końcówce kontaktową bramkę zdobył Robert Pich, dla którego było to drugie trafienie w tym meczu. Mimo zmasowanych ataków, gospodarzom nie udało się zatrzymać u siebie nawet punktu. Po spotkaniu doszło do przepychanek, w skutek których sędzia Szymon Marciniak pokazał dwie czerwone kartki. Gliwiczanie odnieśli dopiero szóste zwycięstwo w tym sezonie.

Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 3:4 (0:1)

Bramki: Kovacević 56, Pich 58, 87- Badia 7, 56, 71 - Korun 47

Śląsk: Kemenar - Dankowski, Celeban, Pawelec, Lewandowski – Roman, Kovacevic (76. Stjepanovic), Madej, , Pich – Zwoliński (72.  Biliński).

Piast: Szmatuła - Korun, Pietrowski, Hebert – Szeliga, Zivec (66. Masłowski), Vranjes, Bukata (66. Jankowski), Badia, Mraz (41.  Mójta) - Papadopulos.

Żółte kartki: Śląsk: Pawelec, Morioka. Piast: Badia, Pietrowski.

Czerwone kartki: Śląsk: Madej (po końcowym gwizdku za udział w bójce). Piast: Herbert (po końcowym gwizdku za udział w bójce).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock).

Widzów: 6 262.