Ostre strzelanie w Mediolanie. Dwa hat-tricki piłkarzy Interu

Inter Mediolan w niedzielne popołudnie urządził sobie ostrą strzelaninę na Giuseppe Meazza. Mediolańczycy pokonali 7:1 Atalantę i wyprzedzili rywala z Bergamo w ligowej tabeli. Po hat-tricku zaliczyli Mauro Icardi i Ever Banega. Na drugie miejsce w Serie A wskoczyło Napoli, które bez problemu i... bez Arkadiusza Milika w składzie ograło Crotone 3:0.

Napoli przystąpiło do niedzielnego spotkania bez Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, którzy usiedli na ławce obok tak znaczących zawodników klubu z Neapolu jak Dries Mertens czy Allan. Pod nieobecność kilku podstawowych piłkarzy gospodarze męczyli się z przedostatnim Crotone, a prowadzenie do przerwy mogli zawdzięczać Lorenzo Insigne, który skutecznie wykonał rzut karny. W drugiej połowie na boisku szybko zameldowali się Zieliński i Mertens i błyskawicznie Napoli do swojego dorobku dołożyło dwa trafienia. Najpierw belgijski skrzydłowy wyegzekwował kolejną tego dnia "jedenastkę", a w 70. minucie wynik na 3:0 ustalił Insigne. Arkadiusz Milik ostatecznie cały mecz obserwował z perspektywy ławki rezerwowych.

Zupełnie inaczej wyglądało niedzielne popołudnie innego z Polaków grających na Półwyspie Apenińskim - Łukasza Skorupskiego. Zbierający świetne noty bramkarz Empoli wyszedł oczywiście od pierwszej minuty spotkania z Chievo Werona, ale już w pierwszej połowie musiał skapitulować dwukrotnie. Najpierw reprezentanta Polski kapitalnym uderzeniem z powietrza pokonał Roberto Inglese, a przed przerwą Sergio Pellisier podwyższył wynik strzałem głową z kilku metrów. W drugiej połowie trzeciego gola dołożył Valter Birsa, a ostatnie słowo należało do Bostjana Cesara, który w 89. minucie zakończył strzelanie w tym spotkaniu. Przy żadnej z bramek Skorupski nie miał nic do powiedzenia. Po porażce 0:4 Empoli "umocniło" się na 17. miejscu w tabeli - ostatnim dającym pozostanie w Serie A.

Prawdziwą strzelaninę urządzili sobie jednak piłkarze Interu Mediolan, którzy rywalom z Bergamo zaaplikowali aż siedem bramek, w tym pięć w pierwszej części meczu. Już w 26. minucie hat-tricka skompletował Mauro Icardi, który na strzelenie wszystkich trzech goli potrzebował jedynych 10 minut. Kolejne dwa trafienia w pierwszej połowie to z kolei dzieło Evera Banegi, który po dwóch asystach Antonio Candrevy sprawił, że już w 34. minucie było 5:0 dla Interu. Gości stać było jeszcze w pierwszej połowie na jedną odpowiedź autorstwa Remo Freulera, ale po przerwie Inter jeszcze powiększył przewagę nad sąsiadem w tabeli. Najpierw na 6:1 trafił Roberto Gagliardini, a rezultat ustalił Banega, który tym samym także zapisał na swoim koncie hat-tricka. Mediolańczycy rozbili Atalantę i wyprzedzili ją w ligowej klasyfikacji.

W innych spotkaniach było Fiorentina wygrała z Cagliari 1:0, a Pescara uległa Udinese 1:3. Więcej emocji przyniósł pierwszy z wymienionych meczów, bowiem do 90. minuty na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. W doliczonym czasie gry Nikola Kalinić wykorzystał jednak dośrodkowanie Cristiana Tello, uszczęśliwiając kibiców zgomadzonych na Stadio Artemio Franchi.

Inter Mediolan - Atalanta Bergamo 7:1 (5:1)
Bramki: Icardi (17', 22', 26'), Gagliardini (51'), Banega (31', 34', 68') - Freuler (41')

SSC Napoli - FC Crotone 3:0 (1:0)
Bramki: Insigne (32', 70'), Mertens (66')

Chievo Werona - Empoli FC 4:0 (2:0)
Bramki: Inglese (22'), Pellissier (40'), Birsa (75'), Cesar (89')

Pescara Calcio - Udinese Calcio 1:3 (0:1)
Bramki: Muntari (83') - Zapata (21'), Jankto (52'), Thereau (55')

ACF Fiorentina - Cagliari Calcio 1:0 (0:0)
Bramki: Kalinić (90')