Polacy za granicą: Setny gol Lewandowskiego dla Bayernu

Robert Lewandowski zanotował kolejny świetny tydzień w Bundeslidze. Tym razem "Lewy" zaliczył dublet w starciu z Eintrachtem Frankfurt (3:0). Reprezentant Polski trafił także z rzutu karnego w meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem Londyn (5:1).

ANGLIA

Bartosz Białkowski (Ipswich) - 90 minut w meczu z Wolverhampton Wanderers (0:0)
Krystian Bielik (Birmingham) – cały mecz z Wigan Athletic na ławce rezerwowych (0:1)
Artur Boruc (Bournemouth) – 90 minut w meczu z West Ham United (3:2)
Łukasz Fabiański (Swansea) – 90 minut w meczu z Hull City (1:2)
Kamil Grosicki (Hull City) - 90 minut w meczu ze Swansea City (2:1)
Bartosz Kapustka (Leicester) – mecz przełożony, rewanżowy mecz z Sevillą w 1/8 finału Ligi Mistrzów we wtorek o 20:45
Tomasz Kuszczak (Birmingham) – 90 minut w meczu z Wigan Athletic (0:1)
Damien Perquis (Nottingham) – poza kadrą na mecz z Brentford (2:3)
Marcin Wasilewski (Leicester) – mecz przełożony, rewanżowy mecz z Sevillą w 1/8 finału Ligi Mistrzów we wtorek o 20:45
Paweł Wszołek (QPR) - 70 minut w meczu z Bransley (2:1)
Michał Żyro (Wolverhampton) – poza kadrą na mecz z Ipswich Town (0:0)

BELGIA

Łukasz Teodorczyk (Anderlecht) - 59 minut i gol w meczu z Waasland-Beveren (3:0), 59 minut w meczu Ligi Europy z APOEL'em Nikozja (1:0)

CYPR

Arkadiusz Piech (Apollon) – 90 minut w meczu z AEL Limassol (1:1)

DANIA

Kamil Wilczek (Broendby) – 72 minuty i żółta kartka w meczu z AC Horsens (2:0)

FRANCJA

Kamil Glik (Monaco) – 90 minut w meczu z Bordeaux (2:1), rewanżowy mecz z Manchesterem City we środę o 20:45
Grzegorz Krychowiak (PSG) – cały mecz z Lorient na ławce rezerwowych (2:1), wszedł w 90 minucie meczu Ligi Mistrzów w Barceloną (1:6)
Maciej Rybus (Lyon) – cały mecz z Toulouse na ławce rezerwowych (4:0), poza kadrą w meczu Ligi Europy z Romą (4:2)
Mariusz Stępiński (Nantes) - poza kadrą w meczu z Montpellier (3:2)
Igor Lewczuk (Bordeaux) - 90 minut w meczu z Monaco (1:2)

HISZPANIA

Paweł Kieszek (Cordoba CF) – 90 minut w meczu z Realem Saragossa (2:1)
Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) - cały mecz z Barceloną na ławce rezerwowych (2:1)
Cezary Wilk (Real Saragossa) – poza kadrą na mecz z Cordobą (1:1)

HOLANDIA

Wojciech Golla (Nijmegen) – 90 minut w meczu z ADO Den Haag (0:1)
Mateusz Klich (Twente) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Ajaxem (0:3)
Filip Kurto (Excelsior) – poza kadrą na mecz z SC Heerenveen (4:1)

NIEMCY

Sebastian Boenisch (TSV Monachium 1860) - 90 minut w meczu z Hannover 96 (0:1)
Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – 90 minut z RB Leipzig (1:0)
Paweł Dawidowicz (Bochum) – 46 minut i żółta kartka w meczu z VfB Stuttgart (1:1)
Rafał Gikiewicz (Freiburg) – cały mecz z Hoffenheim na ławce rezerwowych (1:1)
Tomasz Hołota (Bielefeld) – poza kadrą na mecz z Nuernberg (0:1)
Marcin Kamiński (Stuttgart) – poza kadrą na mecz z Bochum (1:1)
Jakub Kosecki (Sandhausen) – 88 minut w meczu z Greuther Fuerth (1:1)
Robert Lewandowski (Bayern) – 75 minut i 2 gole w meczu z Eintrachtem Frankfurt (3:0), 90 minut i gol w meczu Ligi Mistrzów z Arsenalem Londyn (5:1)
Daniel Łukasik (Sandhausen) - poza kadrą w meczu z Greuther Fuerth (1:1)
Adam Matuszczyk (Brunszwik) – mecz z Fortuną Duesseldorf w poniedziałek o 20:15
Paweł Olkowski (Koeln) - 90 minut i żółta kartka w meczu z Ingolstadt (2:2)
Łukasz Piszczek (Borussia) – cały mecz z Herthą Berlin na ławce rezerwowych (2:1) (3:0), 90 minut i żółta kartka w meczu Ligi mistrzów z Benfiką Lizbona (4:0)
Eugen Polanski (Hoffenheim) - cały mecz z Freiburgiem na ławce rezerwowych (1:1)
Artur Sobiech (Hannover 96) – poza kadrą w meczu z 1860 Muenchen (1:0)
Waldemar Sobota (St. Pauli) – 90 minut w meczu mecz z Unionem Berlin (1:2)

ROSJA

Janusz Gol (Amkar) – cały mecz i żółta kartka w meczu z Zenitem St. Petersburg (1:0)

WŁOCHY

Błażej Augustyn (Ascoli) – mecz z Hellas Verona w poniedziałek o 20:30
Bartosz Bereszyński (Sampdoria) - cały mecz z Genoą na ławce rezerwowych (1:0)
Thiago Cionek (Palermo) – 90 minut w meczu z Romą (0:1)
Bartłomiej Drągowski (Fiorentina) – poza kadrą na mecz z Cagliari (1:0)
Tomasz Kupisz (Novara) – 90 minut w meczu z Pro Vercelli (0:0)
Karol Linetty (Sampdoria) – 90 minut w meczu z Genoą (1:0)
Igor Łasicki (Carpi) – 90 minut w meczu z LatinA (1:0)
Arkadiusz Milik (Napoli) – cały mecz z Crotone na ławce rezerwowych (3:0), wszedł w 70. minucie meczu Ligi Mistrzów z Realem Madryt (1:3)
Bartosz Salamon (Cagliari) – cały mecz z Fiorentiną na ławce rezerwowych (0:1)
Łukasz Skorupski (Empoli) – 90 minut w meczu z Chievo Werona (0:4)
Wojciech Szczęsny (Roma) – 90 minut w meczu z Palermo (1:0), cały mecz Ligi Europy z Villarreal na ławce rezerwowych (4:0)
Piotr Zieliński (Napoli) – wszedł w 35. minucie meczu z Crotone (3:0), wszedł w 75. minucie mecz Ligi Mistrzów z Realem Madryt (1:3)