Rajdowe MŚ: Kris Meeke zwyciężył w Meksyku

Moto

Brytyjczyk Kris Meeke (Citroen C3 WRC) wygrał Rajd Meksyku, trzecią rundę samochodowych mistrzostw świata. Urodzony w Irlandii Północnej kierowca był szybszy o 13,8 s od obrońcy tytułu Francuza Sebastiena Ogiera (Ford Fiesta WRC).

Trzecie miejsce zajął Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC) - strata 59,7.

Jedyny polski kierowca w stawce, Hubert Ptaszek (pilot Maciej Szczepaniak, Skoda Fabia R5), wycofał się z powodu awarii samochodu.

Słabiej niż się spodziewano wypadli reprezentanci debiutującego w mistrzostwach zespołu Toyoty. Po dobrym starcie w poprzedniej imprezie - zimowym Rajdzie Szwecji wygranym przed Jari-Mattiego Latvalę (Yaris WRC), w Meksyku Fin, zwycięzca w poprzedniej edycji, uplasował się na szóstej pozycji.

37-letni Meeke odniósł czwarte w karierze zwycięstwo w MŚ. W poprzednim sezonie uplasował się na dziewiątej pozycji w klasyfikacji MŚ. Brytyjczyk na trasie ostatniego odcinka specjalnego miał jednak ogromne szczęście. Wypadł z drogi, ale samochód nie został uszkodzony.

W trakcie tej przygody stracił do Ogiera ponad 23 s, ale przewaga jaką wypracował wcześniej, pozwoliła mu stanąć na najwyższym stopniu podium.

Liderem mistrzostw świata jest Ogier, który o osiem punktów wyprzedza Latvalę.

Kolejną, czwartą rundą mistrzostw świata będzie w dniach 7-9 kwietnia rozgrywany na Korsyce Rajd Francji.