Puchar Niemiec: Borussia Dortmund nie dała szans trzecioligowcowi

Borussia Dortmund wygrała z trzecioligowym Sportfreunde Lotte 3:0 w ćwierćfinale Pucharu Niemiec. Bramki dla BVB zdobywali Christian Pulisić, Andre Schurrle oraz Marcel Schmelzer. 90 minut rozegrał Łukasz Piszczek.

Lotte jest rewelacją tej edycji Pucharu Niemiec. Trzecioligowiec w drodze do ćwierćfinału rozprawił się m.in. z Werderem Brema czy Bayerem Leverkusen. Od początku spotkania na boisku oglądaliśmy dwóch Polaków. W BVB Łukasz Piszczek, a w ekipie Lotto Jarosław Lindner. Początek był bardzo przeciętny. Piłkarze z Dortmundu atakowali, ale nie robili tego w przekonujący sposób.

Gospodarze mogli się podobać, widać było, że są bardzo zmotywowani. Bramek nie oglądaliśmy do 57. minucie, wtedy to Ousmane Dembele  rozpoczął rajd lewą stroną, zszedł do środka i podał do Pulisica. Reprezentant USA pewnie pokonał bramkarza Lotte. Po paru chwilach podwyższył Schurrle i już było wiadomo, kto zagra w półfinale z Bayernem Monachium.  Wynik w końcówce ustalił Schmelzer.

Sportfreunde Lotte – Borussia Dortmund 0:3 (0:0)

Bramki: Pulisić 57, Schurrle 66, Schmelzer 83