Krasić trafił do Lechii w sierpniu 2015 roku i podpisał dwuletni kontrakt, który w czwartek został przedłużony na kolejne dwa sezony. 47-krotny reprezentant Serbii oraz były zawodnik CSKA Moskwa i Juventusu Turyn rozegrał w gdańskim zespole 46 ligowych spotkań i zdobył pięć bramek.

 

- Wykonaliśmy kolejny krok w naszej polityce kadrowej, którą cechuje stabilizacja. Milos jest kapitanem oraz bardzo ważną postacią zespołu i ma predyspozycje, aby poprowadzić Lechię do gry o najwyższe cele. Poza aspektem sportowym, bardzo ważne jest również to, że Krasic świetnie się czuje w klubie i w Gdańsku - powiedział trener "biało-zielonych" Piotr Nowak.

 

W listopadzie kontrakty z Lechią przedłużyli Sławomir Peszko i Grzegorz Wojtkowiak. Nowa umowa reprezentanta Polski obowiązuje do 30 czerwca 2020 roku, natomiast Wojtkowiaka rok krócej.

 

- Jesteśmy na najlepszej drodze, aby przedłużyć również kontrakt ze środkowym obrońcą Mario Malocą. Wszystkie szczegóły nowej umowy są właściwie ustalone - zapewnił prezes klubu Adam Mandziara.