PŚ w biathlonie: Zwycięstwo Boe w sprincie

Norweg Johannes Thingnes Boe wygrał sprint na 10 km biathlonowego Pucharu Świata w Oslo-Holmenkollen. Drugie miejsce, ze stratą 13,6 s, zajął Francuz Martin Fourcade, który już wcześniej zapewnił sobie szóstą z rzędu Kryształową Kulę.

Fourcade mógłby odnieść 14. zwycięstwo w sezonie, gdyby nie runda karna, którą musiał pokonać za błąd na strzelnicy w pozycji stojącej. Boe i trzeci na podium Rosjanin Anton Szypulin nie pomylili się w strzelaniu.

Francuz jako pierwszy zawodnik w historii tej dyscypliny wygrał 13 zawodów w sezonie, a w piątek po raz 20. stanął na podium, co także jest wyczynem bez precedensu. Oprócz dużej Kryształowej Kuli, zdobył małe w sprincie, biegu indywidualnym i biegu na dochodzenie.

Najlepszy z Polaków Grzegorz Guzik zajął 76. miejsce, tracąc do Boe blisko trzy minuty. Żaden z biało-czerwonych nie zakwalifikował się do sobotniego biegu na dochodzenie.