ATP w Indian Wells: Sock wyeliminował w ćwierćfinale Nishikoriego

Rozstawiony z "17" Jack Sock uzupełnił grono półfinalistów turnieju ATP Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells. Amerykański tenisista wyeliminował Japończyka Kei Nishikoriego (4.) 6:3, 2:6, 6:2.

"Jack świetnie serwował. Miałem duży kłopot z returnem, grałem zbyt krótkie piłki. On z kolei bardzo dobrze atakował w pierwszym i trzecim secie" - ocenił Nishikori.

Sock zanotował pierwsze w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top5 światowego rankingu, a wcześniej rozegrał siedem pojedynków z zawodnikami ze ścisłej czołówki. Nigdy wcześniej nie awansował też do półfinału imprezy ATP Masters 1000.

"Sprawiłem, że wydane na oglądanie moich meczów pieniądze, są tego warte. To kolejne moje tutaj trzysetowe spotkanie. Czuję, że gram teraz naprawdę świetny tenis. Wątpliwości, które męczyły mnie w przeszłości, odeszły. Z każdym pojedynkiem w tym turnieju czuję się mocniejszy" - zapewnił Amerykanin.

24-letni zawodnik w tym sezonie błyszczy - triumfował już w Auckland i w Delray Beach.

O sukces w Indian Wells będzie mu bardzo trudno - jego kolejnym rywalem będzie czterokrotny zwycięzca tego turnieju - rozstawiony z "dziewiątką" Roger Federer. Słynny Szwajcar, który w tym roku świętował sukces w wielkoszlemowym Austrialian Open, ma także atut dłuższego odpoczynku - jego ćwierćfinałowy przeciwnik Australijczyk Nick Kyrgios wycofał się z powodu zatrucia pokarmowego.

Sock i Federer zmierzyli się w kalifornijskiej imprezie już dwa lata temu - wyżej notowany z tenisistów wygrał w 1/8 finału w dwóch setach. Tak samo było w tym samym roku w półfinale w Bazylei.

"W tamtych meczach nie dawałem sobie nawet cienia szansy na zwycięstwo. Teraz to się zmieniło. Gram pewnie" - zaznaczył zawodnik z USA.

W drugiej parze półfinałowej rozstawiony z numerem trzecim Szwajcar Stan Wawrinka zmierzy się z Hiszpanem Pablo Carreno (21.).