PŚ w biathlonie: Wygrana Szypulina w Oslo, Fourcade drugi

Rosjanin Anton Szypulin wygrał w Oslo zawody biathlonowego Pucharu Świata - bieg na dochodzenie na dystansie 12,5 km. Triumfator klasyfikacji pucharowej Francuz Martin Fourcade uplasował się na drugiej pozycji ze stratą 5,7 s.

Trzecie miejsce zajął Norweg Johannes Thingnes Boe ze stratą 21,6 s. Polacy nie startowali.

29-letni Rosjanin zanotował drugie zwycięstwo w sezonie, a dziesiąte w karierze. Na podium stawał dotychczas czterdzieści razy.

Fourcade, który już wcześniej zapewnił sobie szóstą z rzędu Kryształową Kulę, odniósł w sezonie już 13 zwycięstw.

Po pierwszym strzelaniu na rundę karną pobiegli Fourcade i Boe. Szypulin strzelał bezbłędnie, dość szybko uzyskał kilka sekund przewagi, którą powiększył po drugiej wizycie na strzelnicy.

Za nim biegła grupa pościgowa, w której byli Dominik Landertinger, Johannes Thingnes Boe, Fourcade oraz Jewgienij Garaniczew. Jednak Boe i Fourcade mieli jeszcze po jednym pudle, w efekcie przewaga Rosjanina była już tak spora, że nikt nie był w stanie go dogonić.

W niedzielę ostatnia konkurencja sezonu 2016/17 - bieg ze startu wspólnego.