Rugby Europe Trophy: Polska pokonała Mołdawię

Polscy rugbiści wygrali w mieście Bielce z Mołdawią 15:3 w meczu Rugby Europe Trophy. Biało-czerwoni, którzy rozegrali dotychczas trzy spotkania w obecnej edycji rozgrywek, zajmują czwarte miejsce w tabeli.

Po kilku zmarnowanych szansach prowadzenie w 19. minucie objęli Polacy po przyłożeniu Daniela Gduli. Następnie podwyższył Wojciech Piotrowicz. Straty gospodarzy zmniejszył po wykorzystaniu rzutu karnego na 3:7 w 25. minucie Ion Constantin, ale chwilę później w ten sam sposób trzy punkty zdobył dla biało-czerwonych Piotrowicz. W drugiej połowie swój dorobek powiększyli już tylko goście. Autorem drugiego przyłożenia był w 65. minucie Radosław Rakowski. Debiuty w reprezentacji zaliczyli Wojciech Brzezicki, Grzegorz Szczepański i Piotr Wiśniewski.

Kolejny mecz Polacy, prowadzeni przez trenera Blikkiesa Groenewalda z RPA, rozegrają 8 kwietnia. W Łodzi podejmą Holandię.

Mołdawia - Polska 3:15 (3:10)

Punkty dla Polski: Daniel Gdula 5, Radosław Rakowski 5, Wojciech Piotrowicz 5.

Polska: Marcin Wilczuk, Łukasz Kujawa, Toma Mchedlidze, Piotr Karpiński II, Karol Perzak, Mateusz Bartoszek, Stanisław Powała-Niedźwiecki, Piotr Zeszutek, Dawid Plichta - Wojciech Piotrowicz - Radosław Rakowski, Daniel Gdula, Grzegorz Szczepański, Wojciech Brzezicki, Sebastian Gruszczyński.

Rezerwa: Adrian Ignaczak, Sebastian Kacprzak, Radosław Bysewski, Piotr Wiśniewski, Marek Płonka Jr, Mateusz Plichta, Tomasz Rokicki, Anrian Chróściel.