Atletico lepsze od Sevilli! Walka o podium La Liga trwa

Atletico Madryt wygrało z Sevillą 3:1 w meczu czwartej z trzecią ekipą ligi hiszpańskiej. Bramki dla zwycięzców zdobywali Diego Godin, Antoine Griezmann oraz Koke. Honorowe trafienie zaliczył Joaquin Correa.

Atletico żeby uniknąć gry w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie musi za wszelką cenę walczyć o trzecie miejsce w La Liga. Pozycję tę zajmuje właśnie Sevilla, także starcie obu ekip mogło być decydujące. Mogło być, ponieważ w przypadku wygranej gości Atletico traciłoby już osiem punktów.

Na pierwszego gola czekaliśmy do 37. minuty, kiedy to gola po dośrodkowaniu strzelił Godin. Był to jedenasty z rzędu gol Argentyńczyka w La Liga strzelony głową. Po przerwie kapitalnym uderzeniem z rzutu wolnego wynik podwyższył Griezmann. Trzecią bramkę zdobył Koke, a Sevilla potrafiła odpowiedzieć tylko raz. W związku z wygraną piłkarze z Madrytu tracą już tylko dwa oczka do trzeciego miejsca.

Atletico Madryt – Sevilla 3:1 (1:0)

Bramki: Godin 37, Griezmann 61, Koke 77 – Correa 85