Koukalova z drugą małą Kryształową Kulą

Czeska biathlonistka Gabriela Koukalova wygrała klasyfikację Pucharu Świata w biegu ze startu wspólnego i sięgnęła po drugą w tym sezonie małą Kryształową Kulą. W niedzielę była druga w rywalizacji na 12,5 km w Oslo-Holmenkollen. Zwyciężyła Norweżka Tiril Eckhoff.

Eckhoff z kolei zanotowała czwarty pucharowy triumf w karierze. Wcześniej wygrywała tylko w zmaganiach sprinterskich na 7,5 km. Nie było ani jednej zawodniczki w stawce 30, która nie musiałaby biec choć jednej rundy karnej.

Najlepsza biatlonistka sezonu 2016/17 Niemka Laura Dahlmeier zajęła w niedzielę dopiero dziewiąte miejsce i tym samym straciła końcowe zwycięstwo (przed zawodami w Norwegii miała 11 punktów przewagi nad Czeszką) w biegu "masowym" na rzecz Koukalovej. Polki nie startowały.

Dahlmeier, która w tegorocznych mistrzostwach świata zdobyła rekordowe pięć złotych medali, już wcześniej zapewniła sobie Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ.

W niedzielę na zakończenie sezonu odbędzie się jeszcze bieg ze startu wspólnego mężczyzn na 15 km.