Orlen Liga: Fatalna seria Pałacu trwa, dziewiąta porażka z rzędu

W 25. kolejce Orlen Ligi siatkarki Pałacu Bydgoszcz przegrał przed własną publicznością z Tauronem MKS-em Dąbrowa Górnicza 0:3. Dzięki temu dąbrowianki umocniły się na piątym miejscu w tabeli.

Pałac Bydgoszcz liczył na przełamanie przed własną publicznością, jednak już w pierwszym secie dominowały dąbrowianki. Po wyrównanym początku Dąbrowa zaczęła budować przewagę (13:18). Dobre przyjęcie podopiecznych Grabowskiego nie przełożyło się na skuteczny atak, Pałac wrzuciły wyższy bieg i zmniejszył straty w końcówce partii (18:21). Był to ostatni zryw bydgoszczanek, przyjezdne w końcówce zachowały zimną krew i rozwiały nadzieje Pałacanek na wygranie partii.

Początek drugiej partii był bliźniaczo podobny do pierwszej, wyrównana walka trwała tylko przez pierwsze kilka minut. Szybko jednak Dąbrowa zaczęła odskakiwać, a to w dużej mierze zasługa Kathleen Weiss, która równomiernie rozdzielała piłki do swoich skrzydłowych. Pałac pojedynczymi akcjami nie był w stanie powstrzymać rozpędzonych podopiecznych Magdaleny Śliwy. Dzięki wyróżniającym się Ciesiulewicz i Kaliszuk, Tauron cieszył się ze zdecydowanego zwycięstwa w partii.

Trzeci set przypieczętował dominację Dąbrowy w tym meczu. Po atakach Horki przewaga sięgnęła 4 punktów, a dzięki dobrym zagrywkom Kaliszuk wzrosła o kolejne „oczka”. Siatkówkę z głowy wybiła przeciwniczkom Marta Ciesiulewicz doskonałą serią zagrywek. Ona również zakończyła spotkanie udanym atakiem.

Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 13:25, 18:25)

Składy:

Pałac: Misiuna, Krawulska, Krzywicka, Kuligowska, Śmieszek, Pleśnierowicz, Nowakowska (l) oraz Jagodzińska, Ziółkowska, Fojucik, Dąbrowska

MKS: Kaliszuk, Horka, Ciesiulewicz, Weiss, Ganszczyk, Sikorska, Drabek (l) oraz Lemańczyk