Pewne zwycięstwo PGE Turowa z Asseco Gdynia

PGE Turów nadal świetny przed własną publicznością. Zgorzelczanie pokonali w niedzielę Asseco Gdynia 100:79. Polski Cukier przełamał się po ostatnich niepowodzeniach. Torunianie wygrali z Miastem Szkła Krosno 78:74. Niespodzianka w Tarnobrzegu - Siarka ogrywa Kinga Szczecin 73:72! Trefl Sopot dzięki świetnemu występowi Anthony’ego Irelanda pokonuje MKS Dąbrowa Górnicza 79:68.

Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia - po trafieniach Michała Michalaka i Tweety’ego Cartera prowadzili już 7:2. Od tego momentu jednak to Asseco przejęło inicjatywę i zanotowało nawet serię 8:0, a dzięki trafieniu Przemysława Żołnierewicza było już 10:7. PGE Turów dość szybko jednak opanował sytuację, m.in. przy okazji trafień Michalaka i Kirka Archibeque’a. Ostatecznie po trójce debiutującego w ekipie ze Zgorzelca Brandona Browna wygrywał 25:20 po 10 minutach gry. Nawet gdy w drugiej kwarcie zespół trenera Mathiasa Fischera zwiększył swoją przewagę do 10 punktów, to gdynianie starali się być blisko rywali - głównie dzięki Żołnierewiczowi i Witlińskiemu. PGE Turów udowadniał później, że potrafi kontrolować sytuację - po kolejnej akcji Denisa Ikovleva było już 43:31. Ostatecznie po pierwszej połowie gospodarze wygrywali 14 punktami.

Trzecią kwartę zgorzelczanie rozpoczęli od serii 12:0 i po kolejnych trafieniach Urosa Nikolicia oraz Davida Jacksona prowadzili aż 61:35. Niemoc gości przerwał dopiero później rzutami wolnymi Marcel Ponitka, a straty lekko zmniejszył Karol Kamiński. Przewaga PGE Turowa była jednak wysoka, więc nie robiło to na rywalach większego wrażenia. Po trójce Denisa Ikovleva gospodarze wygrywali 70:51 po 30 minutach. W ostatniej kwarcie Asseco zbliżyło się jeszcze na 13 punktów po trójce Krzysztofa Szubargi, ale rywale nie chcieli pozwolić już na nic więcej. Ważne rzuty trafiali Ikovlev i Michalak, a to pozwoliło ekipie ze Zgorzelca na kontrolowanie wydarzeń na parkiecie. Zespół trenera Fischera zwyciężył 100:79.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy w tym meczu był Uros Nikolić z 21 punktami i dziewięcioma zbiórkami. 18 punktów i trzy asysty dodał do tego Michał Michalak. W ekipie gości na wyróżnienie zasłużył Przemysław Żołnierewicz z 15 punktami i czterema zbiórkami.

PGE Turów Zgorzelec – Asseco Gdynia 100:79 (25:20, 24:15, 21:16, 30:28)

PGE Turów Zgorzelec: Uros Nikolic 21, Michał Michalak 18, Denis Ikovlev 15, Kirk Archibeque 15, Tweety Carter 11, Brandon Brown 9, Bartosz Bochno 6, David Jackson 5, Kacper Borowski 0, Michał Gospodarek 0, Paweł Karmasz 0, Michał Lichnowski 0

Asseco Gdynia: Przemysław Żołnierewicz 15, Piotr Szczotka 12, Mikołaj Witliński 10, Marcel Ponitka 10, Bartosz Jankowski 9, Krzysztof Szubarga 9, Filip Put 5, Karol Kamiński 4, Mariusz Konopatzki 3, Wojciech Czerlonko 2, Michał Kołodziej 0, Łukasz Frąckiewicz 0