Zwycięstwo Polek na zakończenie turnieju w Gdańsku

Piłka ręczna

Na zakończenie międzynarodowego turnieju piłkarek ręcznych rozgrywanego w hali AWFiS w Gdańsku Polki wygrały ze Słowacją 29:25. We wcześniejszym niedzielnym meczu Białoruś pokonała Ukrainę 24:23 i dzięki temu zwycięstwu wygrała całą imprezę.

Białorusinki odniosły komplet trzech zwycięstw i wygrały cały turniej. Polki na inaugurację przegrały z Białorusią 23:24, a w kolejnych meczach odniosły zwycięstwa nad Ukrainą 26:17 i Słowacją  29:25.

W starciu ze Słowaczkami podopieczne trenera Leszka Krowickiego, po wyrównanym początku, przejęły inicjatywę i uzyskały przewagę. Po trzydziestu minutach biało-czerwone prowadziły już 17:11.  Po przerwie Słowaczki ruszyły do odrabiania strat, ale gospodynie zdołały utrzymać bezpieczną przewagę.

Kinga Achruk została wybrana najbardziej wartością zawodniczką turnieju w Gdańsku. Zawody były jednym z etapów przygotowań do meczów eliminacji MŚ przeciwko Rosji, które zostaną rozegrane w czerwcu. Podczas imprezy Polek nie opuszczał pech. Na początku meczu z Białorusią groźnie wyglądającej kontuzji doznała Monika Kobylińska. W trakcie rozgrzewki przed spotkaniem ze Słowacją urazu stawu skokowego doznała skrzydłowa Vistalu Gdynia Katarzyna Janiszewska, która zderzyła się z Hanną Sądej.

Polska – Słowacja 29:25 (17:11)

Polska: Weronika Gawlik, Weronika Kordowiecka – Kinga Grzyb 7, Sylwia Lisewska 5, Joanna Drabik 5, Monika Michałów 4, Kinga Achruk 3, Hanna Sądej 3, Magda Balsam 1, Dagmara Nocuń 1, Romana Roszak, Marta Gęga, Aleksandra Rosiak, Joanna Kozłowska. Adrianna Górna.

Najwięcej bramek dla Słowacji zdobyły: Martina Skolkova 8, Simona Szarkova 7 i Alżbeta Rechtorisova 4.