W poniedziałek w Warszawie rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed niedzielnym meczem wyjazdowym z Czarnogórą w eliminacjach mistrzostw świata 2018. Informacje o gorącej atmosferze przy okazji meczów w Podgoricy przekazał Dąbrowskiemu pochodzący z Bośni i Hercegowiny pomocnik Cracovii Miroslav Covilo.

 

„Doskonale zna bałkańskie realia i trochę mnie przygotował na tamtejszą atmosferę. Podkreślił, że to trudny teren, na którym każdy zespół ma problemy. Mówił, że trzeba się liczyć z dużą dawką emocji towarzyszącą każdemu spotkaniu” – podkreślił Dąbrowski.

 

Po listopadowym zwycięstwie w Bukareszcie z Rumunią 3:0, biało-czerwoni z dorobkiem 10 punktów prowadzą w grupie E. Czarnogóra - z siedmioma - jest druga.

 

„Choć czeka nas bardzo ważny mecz, to jestem pozytywnie nastawiony. Od ostatniego zgrupowania zdążyłem się stęsknić za reprezentacją. Tutaj mam okazję trenowania z zawodnikami z najwyższej półki i chcę z tego jak najwięcej czerpać” – przyznał 24-letni pomocnik.

 

Dotychczasowy pewniak w reprezentacji na środku pomocy Grzegorz Krychowiak ma w tym sezonie spore problemy w Paris Saint-Germain.

 

„Nie podchodzę do tego jako większej szansy dla siebie. Na tej pozycji jest duża konkurencja w reprezentacji. Staram się maksymalnie angażować w każdy trening, aby szkoleniowiec zauważył moje podejście. Wierzę, że tylko w ten sposób mogę wywalczyć miejsce na boisku” – powiedział Dąbrowski.

 

W minionej kolejce ekstraklasy Cracovia przegrała na wyjeździe z Koroną Kielce i znalazła się na przedostatnim, spadkowym miejscu w tabeli.

 

„Na pewno nasza sytuacja nie jest wesoła, ale musimy się z tym zmierzyć i być gotowi na walkę” – odniósł się do sytuacji swego klubu Dąbrowski.

 

Piłkarze reprezentacji Polski do piątku będą trenowali na boiskach Polonii Warszawa, Drukarza oraz KS ZWAR. W sobotę biało-czerwoni wylecą do Podgoricy, gdzie dzień później, o godz. 20.45, zagrają z Czarnogórą.