Orlen Liga: Zdecydowane zwycięstwo Grot Budowlanych

W spotkaniu kończącym 25. kolejkę Orlen Ligi siatkarki Enea PTPS Piła przegrały z Grot Budowlanymi Łódź 0:3. Gospodynie nie miały wiele do powiedzenia w starciu z wyżej notowanymi rywalkami.

Ekipa Grot Budowlanych Łódź zapewniła już sobie awans do fazy play-off Orlen Ligi i była zdecydowanym faworytem wyjazdowego starcia z pilankami. W pierwszej odsłonie gospodynie postawiły się rywalkom, prowadzenie przechodziło z rąk do rąk (3:5, 8:7). W środkowej części seta siatkarki PTPS odskoczyły rywalkom (16:13), a po asie serwisowym Emilii Szubert prowadziły już 19:16. W końcówce to jednak łodzianki rządziły na parkiecie: wygrały siedem kolejnych akcji (19:23), a skutecznością imponowała Kaja Grobelna. Pilanki nie były już w stanie odwrócić losów seta, którego zakończyła asem serwisowym Natalii Strózik.

W drugim secie wielkich emocji nie było. Dobrze grające blokiem przyjezdne szybko zaczęły budować przewagę (1:4, 3:6), a później punktowały seriami. W pewnym momencie różnica wzrosła do dziesięciu oczek (7:17), i choć gospodynie zdołały jeszcze poprawić rezultat, wyraźnie przegrały 18:25.

Trzecia partia nie przyniosła zmiany oblicza tej konfrontacji. Pilanki jedynie na początku toczyły wyrównaną walkę (5:5), później do głosu doszły przyjezdne, które dobrze prezentowały się w polu zagrywki i w ataku. Atak Martyny Grajber ustalił wynik seta na 17:25 i zakończył to spotkanie. MVP: Martyna Grajber.

Enea PTPS Piła - Grot Budowlani Łódź 0:3 (21:25, 18:25, 17:25)

Enea PTPS: Alexis Austin, Agata Babicz, Żaneta Baran, Alicia Ogoms, Anna Stencel, Emilia Szubert - Alicja Markiewicz (libero) - Beta Dumancic, Sylwia Kucharska, Anita Kwiatkowska, Karolina Piśla, Oliwia Urban

Grot Budowlani: Heike Beier, Kaja Grobelna, Sylwia Pelc, Sylwia Pycia, Julia Twardowska, Pavla Vincourova - Paulina Maj-Erwardt (libero) - Simona Dreczka, Martyna Grajber, Natalia Strózik, Ewelina Tobiasz.

Wyniki meczów 25. kolejki Orlen Ligi:

2017-03-15: Chemik Police - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 3:0 (29:27, 25:17, 25:20)
2017-03-16: Legionovia Legionowo - Impel Wrocław 1:3 (25:20, 9:25, 12:25, 17:25)
2017-03-17: Giacomini Budowlani Toruń - Developres SkyRes Rzeszów 3:2 (18:25, 14:25, 25:15, 25:18, 15:9)
2017-03-18: KSZO Ostrowiec - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 0:3 (21:25, 16:25, 17:25)
2017-03-18: ŁKS Commercecon Łódź - Atom Trefl Sopot 3:2 (20:25, 29:27, 25:20, 24:26, 15:13)
2017-03-19: Pałac Bydgoszcz - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 0:3 (18:25, 13:25, 18:25)