Azimut Modena - Asseco Resovia. Transmisja w Polsacie Sport Extra!

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w czwartek powalczą w Modenie z zespołem Azimutu o awans do II rundy play-off Ligi Mistrzów. Faworytem rywalizacji przed rewanżowym starciem są nadal mistrzowie Włoch, ale pierwsze spotkanie, zakończone dopiero po pięciu setach, pokazało, że podopiecznych Andrzeja Kowala stać na sprawienie niespodzianki. Transmisja meczu Azimut Modena - Asseco Resovia od godziny 20:30 w Polsacie Sport Extra!

W pierwszym spotkaniu siatkarze Asseco Resovii nawiązali równorzędną walkę z włoską ekipą. Podopieczni Andrzeja Kowala wygrali premierową partię, a na swoim koncie zapisali także trzeciego seta. Początek tie-breaka nie ułożył się dla rzeszowian korzystnie. Polska ekipa zdołała doprowadzić do remisu po 12, ale i tak ostatecznie triumfowali siatkarze Azimutu Modena. Siatkarze z Rzeszowa wysłali Włochom jednak wyraźną wiadomość, że losy rywalizacji nie zostały jeszcze rozstrzygnięte.

Azimutowi Modena do awansu wystarczy tylko zwycięstwo, ale podopieczni Andrzeja Kowala cały czas wierzą w ostateczny sukces. - Oni muszą wygrać mecz. Do awansu nie wystarczą im dwa sety. Muszą do końca utrzymać swoją mobilizację, a my cały czas mamy wiarę w zwycięstwo - mówił Fabian Drzyzga.

W składzie Asseco Resovii na rewanżowe starcie z Azimutem zabraknie Damiana Wojtaszka, a w kraju pozostał także Piotr Nowakowski. Do Włoch Polacy wyruszyli juz we wtorek po porannych zajęciach, a w środę wieczorem po raz pierwszy odwiedzili halę, w której zmierzą się z mistrzami Półwyspu Apenińskiego. Czy Polski zespół zdoła pokazać charakter, wzbić się na szczyt swoich umiejętności i sprawić ogromną niespodziankę?

Transmisja spotkania Azimut Modena - Asseco Resovia od godziny 20:30 w Polsacie Sport Extra!