Dookoła Katalonii: Bouhanni zwycięzcą czwartego etapu, Majka 18.

Francuz Nacer Bouhanni z ekipy Cofidis wygrał w miejscowości Igualada czwarty etap wyścigu kolarskiego Dookoła Katalonii. Koszulkę lidera zachował Amerykanin Tejay van Garderen (BMC). Rafał Majka (Bora-Hansgrohe) awansował na 20. miejsce.

Bouhanni najszybciej finiszował z 58-osobowego peletonu, wyprzedzając Włocha Davide Cimolai (FDJ) oraz kolarza z RPA Daryla Impeya (Orica). Majka minął linię mety na 18. pozycji, a z zawodników polskiej grupy CCC Sprandi Polkowice najwyżej został sklasyfikowany Austriak Felix Grosschartner - na 31. miejscu w tym samym czasie co zwycięzca. W pierwszej grupie przyjechał jeszcze jeden z kolarzy CCC, Czech Jan Hirt.

Inni Polacy ukończyli etap za peletonem i w klasyfikacji generalnej mają wielominutowe straty.

Z powodu opadów śniegu przeniesiono start z miejscowości Llivia do Montferrer i tym samym skrócono etap ze 192 do 134 km.

Siedmioetapowy wyścig najwyższej kategorii UCI World Tour zakończy się w niedzielę w Barcelonie.