El. MŚ 2018: Francja straciła bramkę z Luksemburgiem, ale wygrała

Mało kto się spodziewał, że Francja straci bramkę w meczu z Luksemburgiem. A jednak, w trzydziestej czwartej minucie Aurelien Joachim skutecznie wykonał rzut karny i przez chwilę było 1:1. Ostatecznie faworyci wygrali 3:1 i wrócili na pierwsze miejsce w grupie A.

Luksemburg po raz ostatni w eliminacjach wielkiej imprezy wygrał we wrześniu 2015 roku, kiedy niespodziewanie pokonał Macedonię 1:0. W spotkaniu z Francją mieli mieć mało do powiedzenia, ale jak się okazało sprawili faworytowi sporo problemów. Zaczęło się zgodnie z planem, bo w dwudziestej ósmej minucie Olivier Giroud wykorzystał precyzyjne dogranie Djibrila Sidibe. Chwilę później jednak doszło do niespodzianki.

Blaise Matuidi źle zachował się pod własną bramkę i to po jego faulu sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Do piłki podszedł Aurelien Joachim, a po chwili cieszył się z dwunastego meczu w kadrze. To plasuje go na piątym miejscu w historii. Do wyprzedzenia pierwszego na liście Leona Marta brakuje mu pięciu trafień.

Francuzi szybko wzięli się do roboty i jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie. Rzut karny skutecznie wykonał Antoine Griezmann. W drugiej części na listę strzelców po raz drugi wpisał się Giroud, wykorzystując dośrodkowanie Benjamina Mendy'ego.

Francja ma na koncie trzynaście punktów i o trzy wyprzedza Szwecję.

Luksemburg - Francja 1:3 (1:2)

Bramki: Joachim 34 (rz.k.) - Giroud 28, 77, Griezmann 37 (rz.k.).

Luksemburg: Moris (21 Schon) - Jans, Martins, Chanot, Malget - Philipps - Bensi, Gerson, Mutsch (62 Bohnert), Da Mota (81 Rodrigues) - Joachim.

Francja: Lloris - Sidibe (62 Jallet), Koscielny, Umtiti, Mendy - Kante, Matuidi (83 Rabiot) - Dembele, Griezmann, Payet (78 Mbappe) - Giroud.

Żółte kartki: Da Mota, Joachim, Philipss - Matuidi.