El. MŚ 2018: Łatwe i przyjemne zwycięstwo Bośni nad Gibraltarem

Bośnia i Hercegowina pewnie 5:0 pokonała u siebie reprezentację Gibraltaru w piątej kolejce eliminacji mistrzostw świata 2018. Przewaga i dominacja gospodarzy nawet przez moment nie podlegała dyskusji, a wynik mógł być dużo bardziej okazały.

W grupie H faworyt do zajęcia pierwszego miejsca był tylko jeden. Belgowie rozbijali rywala za rywalem, więc najbardziej interesująco zapowiadała się walka o drugą lokatę. Głównymi kandydatami byli Grecy i Bośniacy. W starciu obu ekip padł remis, tak też piłkarze z Bałkanów musieli zdobyć pewne trzy oczka w spotkaniu z Gibraltarem. Zadanie wydawało się łatwe, gdyż goście to outsider europejskiego futbolu, który w meczu o stawkę punktów jeszcze nie zdobył.

Gospodarze dosyć szybko zaczęli strzelanie, bo już po czterech minutach piłkę do siatki gości wpakował Vedad Ibisević. Mimo wielu prób i całkowitej dominacji Bośnia nie potrafiła przez długi okres zdobyć drugiej bramki. Dopiero w końcówce pierwszej połowy kolejny raz na listę strzelców wpisał się napastnik Herthy Berlin.

Po przerwie trzecią bramkę dla Bośniaków zdobył Avdija Vrsajevic, który wykorzystał fatalną postawę defensywy zawodników z Gibraltaru. Na 4:0 podwyższył Edin Visca, a wynik w doliczonym czasie ustalił Ermin Bicakcic. Bośniacy wykonali plan, mieli wygrać, łatwo i przyjemnie i tak też było. Gibraltar nie potrafił nawet oddać strzału na bramkę Asmira Begovicia. Gospodarze zrównali się punktami z Grecją, która o 20.45 rozpocznie starcie z Belgią.

Bośnia i Hercegowina - Gibraltar 5:0 (2:0)

Bramki: Ibisević 4, 43, Vrsajević 52, Visca 56, Bicakcic 90+4

Bośnia: begović - Bicakcić, Cocalić, Zukanović, Kolasinać (Pavlović 46') - Vrsajević (Bajić 75'), Pjanić (Vrancić 56'), Cimirot, Hodzić, Visca - Ibisević.

Gibraltar: Ibrahim - Garcia, Payas, R.Chipolina, J.Chipolina, K. Chipolina (Pusley 53') - Guilling (Bardon 75), Hernandez, Walker, K.Cascario (Duarte 87') - L.Cascario.