Pewna wygrana Stelmetu w Gdyni

Stelmet pokazał świetną formę! Zielonogórzanie pokonali w Gdyni Asseco 84:64.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, ale później m.in. dzięki trafieniom Marcela Ponitki, Przemysława Żołnierewicza i Piotra Szczotki to Asseco prowadziło aż 21:11. Następnie trochę strat odrobił Filip Matczak, ale i tak gdynianie po 10 minutach mieli dziewięć punktów przewagi. Drugą część meczu Stelmet rozpoczął od serii 15:1 i po rzucie Adama Hrycaniuka wrócił na prowadzenie. Zielonogórzanie zatrzymali rywali w tej kwarcie na zaledwie 10 zdobytych punktach i po pierwszej połowie wygrywali 48:38.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza starał się walczyć o lepszy wynik, ale wydawało się, że to mistrzowie Polski kontrolowali sytuację na parkiecie. Po 30 minutach gry goście wygrywali już 68:49. Ostatnia kwarta nie mogła już niczego zmienić. Stelmet miał ogromną przewagę pod koszami – zanotował aż o 18 zbiórek więcej od rywali. Trafił też aż 11 trójek (o sześć więcej niż Asseco) i dzięki temu zwyciężył 84:64.

Najlepszym graczem gości był Armani Moore z 15 punktami i siedmioma zbiórkami. 13 punktów i dziewięć zbiórek dołożył Nemanja Djurisić. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Mikołaj Witliński z 19 punktami i dziewięcioma zbiórkami.

Asseco Gdynia - Stelmet BC Zielona Góra 64:84 (28:19, 10:29, 11:20, 15:16)

Asseco Gdynia: Mikołaj Witliński 19, Krzysztof Szubarga 14, Przemysław Żołnierewicz 12, Piotr Szczotka 6, Marcel Ponitka 4, Wojciech Czerlonko 3, Karol Kamiński 3, Łukasz Frąckiewicz 3, Filip Put 0, Bartosz Jankowski 0, Michał Kołodziej 0

Stelmet BC Zielona Góra: Armani Moore 15, Nemanja Djurisic 13, James Florence 11, Vladimir Dragicevic 10, Filip Matczak 8, Thomas Kelati 8, Adam Hrycaniuk 7, Karol Gruszecki 6, Jarosław Mokros 3, Jakub Der 3, Łukasz Koszarek 0, Kamil Zywert 0