Lewandowski najlepszym zawodnikiem meczu z Czarnogórą

W sondzie na zawodnika meczu Czarnogóra - Polska (1:2) najwięcej głosów otrzymał kapitan reprezentacji Polski - Robert Lewandowski. Tuż za nim uplasował się strzelec zwycięskiego gola Łukasz Piszczek, a ostatni stopień podium zajął Piotr Zieliński.

Zgodnie z przewidywaniami najwięcej głosów otrzymał Lewandowski. Trudno się temu dziwić, ponieważ "Lewy" zagrał tak, jak na kapitana reprezentacji przystało. Przez całe spotkanie brał na siebie ciężar gry i walczył z obrońcami drużyny przeciwnej, a w 40. minucie, po kapitalnym strzale z rzutu wolnego, otworzył wynik meczu. Zwycięzca otrzymał ponad 30% ogółu oddanych głosów.

Tuż za nim uplasował się Piszczek, który w 82. minucie genialnym lobem zdobył zwycięską bramkę i zapewnił Polsce cenne trzy punkty. Dawny klubowy kolega Lewandowskiego otrzymał ponad 23% głosów.

Na ostatnim stopniu podium uplasował się, grający na codzień w SSC Napoli, Piotr Zieliński. To właśnie po jego imponującej akcji Piszczek rozstrzygnął losy meczu. Głos na pomocnika zdecydowało się oddać ponad 12% osób biorących udział w sondzie.