Gol Ronaldo i dwa samobóje! Portugalia przegrała ze Szwecją

W rozegranym w Funchal na Maderze towarzyskim spotkaniu Portugalia przegrała ze Szwecją 2:3. Gospodarze prowadzili po pierwszej połowie 2:0, w drugiej roztrwonili przewagę, a w doliczonym czasie gry samobójcze trafienie przesądziło o ich porażce.

Cristiano Ronaldo już w 18. minucie meczu uczcił golem powrót na Maderę. Po dośrodkowaniu Gelsona Martinsa z prawej strony, gracz Realu Madryt wyprzedził obrońców rywali i strzałem z kilku metrów umieścił piłkę w siatce. Było to 71. trafienie tego piłkarza dla reprezentacji Portugalii. W 34. minucie było już 2:0 dla gospodarzy. Akcję zaczął Ronaldo, wypchnięty przez obrońców z pola karnego zdołał zagrać do Renato Sanchesa, który wyłożył piłkę na piąty metr, gdzie Andreas Granqvist pechową interwencją zaskoczył własnego bramkarza.

W  drugiej połowie Szwedzi zdołali odrobić straty. W 57. minucie goście zdobyli bramkę kontaktową. Christoffer Nyman przejął odbitą przez bramkarza piłkę, zagrał do Viktora Claessena, który strzelił celnie z najbliższej odległości. Chwilę po tym wydarzeniu boisko opuścił Ronaldo. Bez swej największej gwiazdy na boisku, gospodarze nie zdołali utrzymać przewagi.

W 76. minucie było już 2:2. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Claesson uprzedził obrońców rywali i zdołał umieścić piłkę w portugalskiej bramce. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, w 3. minucie doliczonego czasu gry Niklas Hunt szarżował w pole karne gospodarzy, wyłożył piłkę z lewej strony, a Joao Cancelo wepchnął ją do własnej bramki.

Portugalia - Szwecja 2:3 (2:0)

Bramki: 1:0 Cristiano Ronaldo (18), 2:0 Andreas Granqvist (34-samobójcza), 1:2 Viktor Claesson (57), 2:2 Viktor Claesson (76), 2:3 Joao Cancelo (90+3-samobójcza).

***

Wyniki meczów towarzyskich:

Macedonia - Białoruś 3:0 (1:0)

Bramki: Stefan Spirovski (40), Goran Pandev (61, 69).

Do 82. minuty w zespole gospodarzy grał piłkarz Śląska Wrocław Ostoja Stjepanovic.

Albania - Bośnia i Hercegowina 1:2 (0:2)

Bramki: dla Albanii - Bekim Balaj (68); dla Bośni - Edin Dżeko (7-karny), Senad Lulic (42).

Gola dla gospodarzy uzyskał były piłkarz Jagiellonii Białystok Bekim Balaj.

Estonia - Chorwacja 3:0 (1:0)

Bramki: Siim Luts (1), Konstantin Vassiljev (81), Sergei Zenjov (84).

Jedną z bramek zdobył w 81. minucie piłkarz Jagiellonii Białystok Konstantin Vassiljev, który na murawie pojawił się chwilę wcześniej. Całe spotkanie w barwach gospodarzy rozegrał Ken Kallaste z Korony Kielce.

Gruzja - Łotwa 5:0 (2:0)

Bramki: Jano Ananidze (18-karny, 77), Giorgi Kwilitaja (32, 68), Giorgi Arabidze (90).

W drużynie gospodarzy od 84. minuty grał Waleri Kazaiszwili z Legii Warszawa, natomiast od 46. minuty w bramce reprezentacji Łotwy stał Pavels Steinbors z Arki Gdynia.

Irlandia - Islandia 0:1 (0:1)

Bramka: Hordur Magnusson (21).

Austria - Finlandia 1:1 (0:0)

Bramki: dla Austrii - Marko Arnautovic (62); dla Finlandii - Fredrik Jensen (75).