Podopieczni Czerczesowa postawili się Belgom! Sześć goli w Soczi

Reprezentacja Belgii zremisowała w Soczi z Rosją 3:3 w meczu towarzyskim. Cztery z sześciu bramek padły w pierwszej połowie, a dwie dla gości zdobył Christian Benteke. Podopieczni Stanisława Czerczesowa, którzy w przyszłym roku będą gospodarzami mistrzostw świata, przegrywali już 1:3, ale ostatecznie udało im się zatrzymać "Czerwone Diabły".

Na nieco ponad rok przed mundialem, którego gospodarzem będą Rosjanie, drużyna Stanisława Czerczesowa zmierzyła się z Belgią. Nastroje gospodarzy przez tym starciem były nie najlepsze, gdyż ”Sborna” notuje ostatnio fatalny okres. Oczywiście jako gospodarz mistrzostw Rosja nie musi się kwalifikować, tak więc może rozgrywać jedynie mecze kontrolne. W nich jak na razie nie błyszczała, a porażki z Wybrzeżem Kości Słoniowej, Katarem czy Kostaryką obnażyły problemy drużyny.

Belgowie w eliminacjach MŚ szli jak burza. W 4 spotkaniach zdobyli komplet punktów, strzelając 21 goli i tracąc zaledwie jednego. Dopiero ostatnio Grecja zatrzymała ”Czerwone Diabły” remisując 1:1. Rozjemcą wtorkowego meczu był Szymon Marciniak.

Nie minęły trzy minut, a Rosjanie prowadzili. Najsprytniejszy w polu karnym gości okazał się Viktor Vasin. Belgowie szybko się pozbierali i w 17. minucie był remis. Najpierw w polu karnym faulowany był Christian Benteke, a jedenastkę wykorzystał Kevin Mirallas. Dodatkowo gospodarze stracili Alana Dzagojewa, który z powodu urazu musiał opuścić murawę. Jeszcze przed przerwą swój popis dał również belgijski napastnik Crystal Palace, który w przeciągu kilku minut strzelił dwa gole.

Druga połowa nie była już toczona w tak szybkim tempie. Obaj szkoleniowcy dali szanse zmiennikom. W 74. minucie kontaktową bramkę dla ”Sbornej” zdobył Aleksiej Miranczuk. Ciekawie zrobiło się w końcówce, gdy Rosjanie postanowili zaatakować i stworzyć kilka dogodnych sytuacji. Rywale odpowiadali groźnymi kontrami, a ostatnie słowo należało do Aleksandra Bucharowa, który w doliczonym czasie gry dał wyrównanie Rosji. To drugi z rzędu remis Belgów.

Rosja - Belgia 3:3 (1:3)

Bramki: Vasin 3, Miranczuk 74, Bucharow 90+2 - Mirallas 17, Benteke 42, 45

Rosja: Akinfiejew - Vasin, Neustadter, Kudryaszow - Manedow, Zobnin, Erkohin (Głuszakow 76'), Dzagojew (Ozdojew 17') - Kanunnikow (Bukharow 46'), Połoz (Gołowin 62')

Belgia: Mignolet - Foket, Alderweireld, Vermaelen (Boyata 90'), Vertonghen - Chadli (Carrasco 77'), Dembele (T. Hazard 85'), Nainggolan, Tielemans (Witsel 66'), Mirallas (Mertens 66') - Benteke (Lukaku 77')